PROTOTHEMA

Πολιτική

Μετά τις αναρτήσεις στο διαδίκτυο

ΣΥΡΙΖΑ σε ΝΔ: Διώξτε το στέλεχος της ΟΝΝΕΔ που αποκάλεσε «πιθήκους» τους Σκοπιανούς

ΣΥΡΙΖΑ σε ΝΔ: Διώξτε το στέλεχος της ΟΝΝΕΔ που αποκάλεσε «πιθήκους» τους Σκοπιανούς

O  υπεύθυνος Τοπικής Αυτοδιοίκησης της ΟΝΝΕΔ, έγραψε στον προσωπικό του λογαριασμό στο twitter πως «οι κρεμάλες στο Σύνταγμα για τους εθνοπροδότες είναι έτοιμες και περιμένουν», ενώ χαρακτήρισε «επικίνδυνο» τον Αλέξη Τσίπρα

Την άμεση αντίδραση του ΣΥΡΙΖΑ προκάλεσαν οι αναρτήσεις του μέλους της ΟΝΝΕΔ, Δημήτρη Τρούπου, όσον αφορά στο συλλαλητήριο που πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη για την ονομασία της ΠΓΔΜ.


Συγκεκριμένα, ο  υπεύθυνος Τοπικής Αυτοδιοίκησης της ΟΝΝΕΔ, έγραψε στον προσωπικό του λογαριασμό στο twitter πως «οι κρεμάλες στο Σύνταγμα για τους εθνοπροδότες είναι έτοιμες και περιμένουν», ενώ χαρακτήρισε «επικίνδυνο» τον Πρωθυπουργό.


«Όταν εμείς κάναμε εγκαίνια στην Ακρόπολη, αυτοί είχαν ουρά και πηδούσαν από δέντρο σε δέντρο», έγραψε επίσης για τον λαό των Σκοπίων.




Ο ΣΥΡΙΖΑ, ύστερα από αυτό εξέδωσε ανακοίνωση, μέσω της οποίας καταδικάζει όσα γράφτηκαν από τον κ. Τρούπο, καλώντας μάλιστα τον Αρχηγό της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης να παρέμβει και να τον αποπέμψει από τη νεολαία της Νέας Δημοκρατίας.

«Οι ρατσιστικές και φασιστικές διατυπώσεις ξεπέρασαν κάθε όριο πολιτικής χυδαιότητας», αναφέρει μεταξύ άλλων ο ΣΥΡΙΖΑ.

Ολόκληρη η ανακοίνωση:

Οι ρατσιστικές και φασιστικές διατυπώσεις εναντίον του πρωθυπουργού της χώρας, Αλέξη Τσίπρα, και του γειτονικού λαού της ΠΓΔΜ, που δημοσίευσε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ο υπεύθυνος Τοπικής Αυτοδιοίκησης της ΟΝΝΕΔ, Δημήτρης Τρούπος, ξεπέρασαν κάθε όριο πολιτικής χυδαιότητας.

Το στέλεχος της ΟΝΝΕΔ έφτασε στο σημείο να απειλεί τον Αλ. Τσίπρα με κρεμάλες και να χαρακτηρίσει “πιθήκους” τους πολίτες της ΠΓΔΜ!

Αναμένουμε από τον πρόεδρο της Νέας Δημοκρατίας, Κυρ. Μητσοτάκη, να αποπέμψει τον Δ. Τρούπο από τη νεολαία του κόμματος του
.
Συμπληρώστε το email σας για να λαμβάνετε όλη την έκτακτη επικαιρότητα πρώτοι!
Ακολουθήστε μας στα

Γιάννης Βάλλας24/01/201816:32

Στον επόμενο τόνο η επικοινωνιολόγος του Koύλn θα χορεύει "Γρίβα μ' σε θέλει ο βασιλιάς"!

Απάντηση
ND dexia xoris kotsia, krima!24/01/201814:38

Στη ΝΔ ειστε για κλαμματα, αντι να αρνηθειτε οποιαδηποτε συμφωνια με τον επικινδυνο Τσιπρα, να φωναξετε στο λαο οτι δεν εμπιστευομαστε τον ΣΥΡΙΖΑ με τιποτα, και να πρωτοστατειτε στα συλλαλητηρια στο πλευρο του λαου, τα μασατε και ο Μητσοτακης την μερα του συλλαλητηριου πηγε για... σκι! Τα επιχειρηματα σας για συνταγμα και εγγυησεις ειναι γελοια, δηλαδη δεν μπορουν οι σκοπιανοι να αλλαξουν το συνταγμα τους και να επαναφερουν τον αλυτρωτισμο οσες φορες θελουν? δεν καταλαβαινετε κατι τοσο απλο, οτι ο αλυτρωτισμος ξεκινα απο το ονομα και μονοι οι Ελληνες θα βγαλουν τα ματια τους δινοντας τη Μακεδονια? Μας σπρωχνετε να ψηφισουμε Χρυση Αυγη, τοσο γελοια αντιπολιτευση ειστε, στο τσεπακι του σας εχει ο Τσιπρας, μεχρι και τα μελη σας απολυετε κατα εντολη Συριζα , αν τολμησουν και θιξουν τον Τσιπροδικτατορα! Η ΕΕ σας εχει ευνουχισει, δεν εχετε ιερο και οσιο, η Κεραμεως μιλουσε κι αυτη για διαχωρισμο εκκλησιας-κρατους στο συνταγμα, δηλαδη να χασουμε εντελως το εθνος μας! Σας εχουμε σιχαθει με τις ευγενειες σας, δειλοι ειστε, διαλυετε τον πολιτισμο μας, και θα το πληρωσετε μαζι με ολους μας !

Απάντηση
θανος ξενιδης24/01/201814:20

προσοχη εκτακτη ειδηση: ιδρυθηκε νεος αριστερος κομματικος σχηματισμος με εδρα εγκαταστασης στο διπλανο κτηριο της κουμουνδουρου στο οποιο στεγαζετε ο υπαρχων Συριζα με την ονομασια "νεος Σύριζα"και σκοπο την εκθρόνηση του . -οι τσιπρακαμμενοι εξαντλουν την διπλωματια τους εσωτερικα πως θα διατηρηθουν στις καρεκλες τους εξω ειναι κοτες και εντολοδοχοι-.

Απάντηση
Αμοντιλάδο24/01/201812:14

Πρώτον, καλύτερα πίθηκος τότε παρά πίθηκος τώρα κύριε Τρούπο. Εσύ, και όλοι αυτοί που απευθύνονται για τα επιτεύγματα των αρχαίων Ελλήνων στο α' πληθυντικό μάθετε αυτό: η σχέση που έχουμε με τους αρχαίους είναι η ίδια που έχουμε με τους...πιθήκους. Οι απόψεις αυτές έχουν καταντήσει τραγελαφικές με έντονο γηπεδικό χαρακτήρα. Το " όταν χτίζαμε εμείς Παρθενώνες..." είναι ακριβώς το ίδιο με το " παίξαμε μπαλάρα χθες" του οπαδού που έπινε μπύρες μπροστά στην τηλεόραση. Ακόμα, το ότι ο αρχαίος ελληνικός πολιτισμός είναι αυτό που είναι δεν ευθύνεται σε καμιά περίπτωση το "ανώτερο" αίμα ή σπέρμα του Έλληνα αλλά ξεκάθαρα το ότι γεννήθηκε στο σωστό μέρος σε ευνοϊκό για καλλιέργειες κλίμα και στρατηγική θέση για την ανάπτυξη του εμπορίου. Μόνο αν έχεις υπερκαλύψει τις βασικές σου ανάγκες στρέφεσαι στην ανάπτυξη των τεχνών, των επιστημών, στην φιλοσοφία. Αν οι Ελλάδα κατοικούνταν από μαύρους η Σκποπιανούς από τότε, αυτοί θα ήταν που θα είχαν "χτίσει "Παρθενώνες". Αυτά. Α συγνώμη κάτι ξέχασα να πω στον κύριο Τρούπο και στους ομοϊδεάτες του...τα κονσερβοκούτια δεν σκούριασαν ακόμα, φασίστες θα σας θάψουμε βαθιά μέσα στο χώμα. Την καλησπέρα μου.

Απάντηση
Προδότες μιας άλλης εποχής24/01/201813:01

Το ίδιο κλίμα έχει και η Γαλλία και η Τουρκία , Ιταλία , Ισπανία δεν τούς έκανε όμως Έλληνες το κλίμα ούτε να έχουν ιστορική συνέχεια άνω τών 5000 χρόνων. Εσύ πούλαγε ότι θές άσε εμένα να ξέρω τα πάτρια εδάφη μου και το σπίτι μου που είναι στα σύνορα και βλέπω καθημερινά μια ψεύτικη σημαία. Άσε εμένα που ζω στα σύνορα να έχω άποψη το τι είναι Έλληνας και Μακεδόνας όχι εσύ που ζεις στην άλλη άκρη της Ελλάδος και εκφράζεις ψεύτικες ιδεολογίες του ποδαριού , όπως και οι σύντροφοι σού. Γνωρίζουμε την αριστερή ιδεολογία περισσότερο από εσένα που ήσασταν ενάντια στον Έλληνα γιατί θέλατε εξουσία και κάνατε αντάρτικο και σαν γνωστοί κλέφτες πού είστε μας παίρνατε τα ζώα μας για να φάτε εσείς σκυλιά.

Απάντηση