Ήττα για Μπαρτζώκα από Σλούκα και Ομπράντοβιτς

Ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, η Φενερμπαχτσέ έκανε ό,τι ήθελε την άμυνα της Λοκομοτίβ Κουμπάν, συντρίβοντάς την 86-69 σε φιλικό προετοιμασίας

Μόνο για ένα ημίχρονο ήταν ντέρμπι το Φενερμπαχτσέ-Λοκομοτίβ Κουμπάν, καθώς στο δεύτερο η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς έκανε την αντεπίθεσή της και έτσι έφτασε στην εύκολη νίκη με 86-69! «Κλειδί» του ματς ήταν το τρίτο δεκάλεπτο, όπου οι Τούρκοι έκαναν ένα επιμέρους σκορ 23-12.

Πρώτος σκόρερ για τη Φενέρ ήταν ο Γιαν Βέσελι με 22 πόντους, με τους Μπογκντάνοβιτς και Ντατόμε να είχαν 11 και 10 πόντους αντίστοιχα. Πολύ καλή και γεμάτη εμφάνιση έκανε ο Κώστας Σλούκας, ο οποίος είχε 9 πόντους, 5 ριμπάουντ και 8 ασίστ.

Από την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα κορυφαίοι ήταν οι Ντιλέινι και Σίνγκλετον με 15 και 12 πόντους αντίστοιχα, ενώ ο Κλαβέρ είχε 11 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 22-17, 41-41, 64-53, 86-69

Πηγή: Sport-fm