Από την προετοιμασία του φαγητού της έως και τον τρόπο που περιποιείται τον εαυτό της καθόλη τη διάρκεια της μέρας περιέγραψε στη Δώρα Κατσικογιάννη η Ευρυδική Βαλαβάνη στο 2ο SHOP LIVE του SHOPFLIX.
Κατά τη διάρκεια του LIVE event του SHOPFLIX που μόλις παρακολουθήσατε η Ευρυδίκη Βαλαβάνη μίλησε για τη fitness ρουτίνα της.
Εξηγώντας από το τι τρώει, ποιο πρόγραμμα γυμναστικής ακολουθεί αλλά και πως φροντίζει τον εαυτό της και αποφορτίζει το σώμα της από την κούραση της ημέρας, η Ευρυδίκη Βαλάβανη μοιράστηκε με το κοινό όλα της τα μυστικά.
Η αγαπημένη δημοσιογράφος και παρουσιάστρια αποκάλυψε tips και συμβουλές για το πώς θα προετοιμάζουμε με υγιεινό τρόπο τα γεύματά μας, χρησιμοποιώντας τις σωστές συσκευές. Η ίδια δεν αποχωρίζεται ούτε τo
airfryer ούτε τον
ατμομάγειρα της Cecotec για να φτιάξει εύκολα, γρήγορα και υγιεινά φαγητά.
Στη συνέχεια, η Δώρα δεν δίστασε να την ρωτήσει τα πάντα για το πρόγραμμα γυμναστικής που ακολουθεί αφού καθημερινά η Ευρυδίκη μοιράζεται στιγμές από το γυμναστήριο στα social media της.
Είναι γνωστή η αδυναμία της Ευρυδίκης για τον
διάδρομο γυμναστικής, τον οποίο άλλωστε έχει στο σαλόνι της και τον βάζει σε μια μέση ταχύτητα 6 για περίπου 40 λεπτά, παρακολουθώντας παράλληλα την αγαπημένη της σειρά. Πρότεινε δε εναλλακτικά για όσους θέλουν να γυμναστούν ένα
αναδιπλούμενο ποδήλατο ιδανικό για όσους δεν έχουν χώρο στο σπίτι τους.
«Άραγε πρέπει να ζυγιζόμαστε;»: Η συζήτηση άγγιξε αυτό το ευαίσθητο θέμα που απασχολεί τις περισσότερες γυναίκες.
H απάντηση είναι: Αρκεί να έχετε την κατάλληλη
ζυγαριά! Για πολλά χρόνια είχαμε αυτές τις κλασσικές ζυγαριές που σου έδειχναν απλά ένα νούμερο και εγκλωβιζόμασταν σε αυτό.
Στο SHOP LIVE μας προτείνουν την κατάλληλη ζυγαριά που είναι παράλληλα και λιπομετρητής και μετράει όχι μόνο το βάρος αλλά και το σωματικό λίπος, τον δείκτη μάζας σώματος, των μυών, των οστών, του νερού… τα πάντα όλα! Με λίγα λόγια, τέτοιες ζυγαριές πρέπει να εμπιστευόμαστε.
Το καλύτερο, όμως, tip που πρέπει όλοι να εντάξετε στην ρουτίνα περιποίησης σας, είναι το μασάζ! Και επειδή, οι αγαπημένοι μας άνθρωποι, δεν είναι πάντα διαθέσιμοι, η Δώρα Κατσικογιάννη με την Ευρυδίκη Βαλαβάνη μας δείχνουν τις συσκευές μασάζ που χρησιμοποιούν τόσο για το σώμα, όσο και για το
πρόσωπο. Πλέον μπορείτε να βάλετε και εσείς το μασάζ στην καθημερινότητά σας.