Τένις, τουρνουά Βασιλείας: Στους «16» ο Τσιτσιπάς, 2-0 στα σετ τον Άλμπερτ Ράμος Βινόλας

Ποιοι είναι οι επόμενοι πιθανοί αντίπαλοι του Έλληνα πρωταθλητή

4896288
Την παγκόσμια κλάση του έδειξε για μία ακόμη φορά ο Στέφανος Τσιτσιπάς. Ο Έλληνας πρωταθλητής στο τένις πήρε το εισιτήριο για τους «16» του τουρνουά της Βασιλείας, στην Ελβετία, κερδίζοντας με 2-0 στα σετ τον Άλμπερτ Ράμος Βινόλας.

Το Νο7 της παγκόσμιας κατάταξης, χρειάστηκε 1 ώρα και 33 λεπτά για να επικρατήσει. Το πρώτο σετ τελειώσε με 6-3 και το δεύτερο με 7-6 (8-6 το σκορ του τάι μπρέικ).

Ο Έλληνας πρωταθλητής θα μάθει σήμερα τον αντίπαλό του, ο οποίος θα είναι ένας εκ των Μπεράνκις και Αντουγιάρ (παίζουν σήμερα στις 14:00).

Αν οι αγώνες εξελχθούν σύμφωνα με τις προβλέψεις, στα προημιτελικά θα τον περιμένει ο Ιταλός Φάμπιο Φονίνι και αν περάσει , στα ημιτελικά θα ακολουθήσει πιθανότατα ο Ρότζερ Φέντερερ…