NBA: Οι Ουόριορς «έσπασαν» την έδρα των Ράπτορς και ισοφάρισαν 1-1 στους τελικούς

Οι πρωταθλητές «έδειξαν τα δόντια τους» στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν τελικά με 109-104

greenp-war
Οι Ουόριορς επικράτησαν των Ράπτορς με 109-104 για το δεύτερο τελικό στη σειρά των τελικών του ΝΒΑ.

Το ημίχρονο στο Τορόντο έκλεισε με το σκορ να είναι 59-54. Οι πρωταθλητές έδειξαν στο δεύτερο ημίχρονο ότι αυτοί θα πάρουν το ματς και τα κατάφεραν κάνοντας το 1-1 στη σειρά των τελικών.

Τόμπσον με 25 και Κάρι με 23 οι πρωταγωνιστές στη νίκη, στους 34 πόντους σταμάτησε ο Λέοναρντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Ουόριορς μπήκαν στο ματς... καυτοί και με ένα σερί 18-0 έδειξαν ότι είναι αποφασισμένοι για όλα.

Golden State Warriors vs Toronto Raptors Game 2 - Full Game Highlights | 2019 NBA Finals

Πηγή: gazzetta.gr