«Φωτιά» ο Λεμπρόν - Ισοφάρισαν τη σειρά με τους Σέλτικς οι Καβαλίερς

levron-nba-new

Με τον Λεμπρόν Τζέιμς να… σταματάει στους 44 πόντους, η ομάδα του Κλίβελαντ επικράτησε 111-102 των Σέλτικς και ισοφάρισε σε 2-2 τη σειρά

Επέστρεψαν για τα καλά!

Μπορεί αυτήν τη φορά να μην ήταν σαρωτικοί (όπως την Κυριακή που νίκησαν με 30 πόντους), αλλά η ουσία του πράγματος είναι ότι οι Καβαλίερς ισοφάρισαν τη σειρά με τους Σέλτικς σε 2-2 επικρατώντας 111-102 εντός έδρας και δείχνουν αποφασισμένοι να κάνουν break στο TD Garden την Πέμπτη (24/05, 03:30).

Ακόμη μια ηγετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Λεμπρόν Τζέιμς, ο οποίος σημείωσε 44 πόντους με 17/28 (8/15 δίποντα, 9/13 τρίποντα) σουτ συνολικά, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ, 1 κλέψιμο, αλλά και 7 λάθη σε 42 λεπτά. Ο Τρίσταν Τόμπσον είχε 13 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ ο Λοβ 9 συν 11 ριμπάουντ και ο Κόρβερ 14.

Ο Μπράουν είχε 25 πόντους, ο Τέιτουμ 17, αλλά ο Ροζίερ εκτός από τους 16 που σημείωσε, είχε και 11 ασίστ/6 ριμπάουντ και ο Χόρφορντ 15 και 7 ριμπάουντ.

Ουσιαστικά, οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι μετά το πρώτο πεντάλεπτο και δεν κοίταξαν πίσω από εκεί και πέρα. Συντήρησαν διψήφιες διαφορές από εκείνο το σημείο, πηγαίνοντας, μάλιστα, στο +19 στο ξεκίνημα του δεύτερου δωδεκαλέπτου. Οι Σέλτικς «επέστρεψαν» στην τέταρτη περίοδο, μειώνοντας σε 96-89, αλλά στην πραγματικότητα δεν αγχώθηκαν σε κανένα σημείο της αναμέτρησης.

Τα δωδεκάλεπτα: 34-18, 68-53, 89-76, 111-102

Cleveland Cavaliers vs Boston Celtics Full Game Highlights / Game 4 / 2018 NBA Playoffs

Πηγή: sport-fm.gr

Ο Γάλλος επιθετικός, ο οποίος έχει πολλάκις ταχθεί υπέρ των δικαιωμάτων της gay κοινότητας, εξήγησε με ειλικρίνεια και ρεαλισμό τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν αυτοί οι παίκτες στον κόσμο της μπάλας.

4623277

Το όνειρο για παρουσία στο EURO 2019 φαντάζει ακόμη πιο δύσκολο να γίνει πραγματικότητα για την εθνική Ελπίδων. Παρά τις ευκαιρίες στο 2ο ημίχρονο, γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Αυστρία στην Τούμπα κάνοντας... Γολγοθά την ρεβάνς της Τρίτης.