Ρεάλ Μαδρίτης: Έφτασε τους 18 τελικούς, έτοιμη για την 10η κούπα!

real-madrid-semifinal-2018-625x375

Η Ρεάλ Μαδρίτης είναι η αντίπαλος της Φενέρμπαχτσε στον μεγάλο τελικό της Ευρωλίγκας και θα έχει την ευκαιρία να φτάσει τα 10 τρόπαια!

Η ”Βασίλισσα” έκανε ένα εξαιρετικό ματς και το τελικό 92-83, της έδωσε τη νίκη και συνάμα την πρόκριση στον τελικό της Κυριακής (20/5, 21:00), απέναντι στην Φενέρμπαχτσε.

Οι Ισπανοί θα βρεθούν στον 18ο τελικό τους στην Ευρωλίγκα και μετρούν 9 κατακτήσεις! Αν βγουν νικητές και στη ”μάχη” με τους Τούρκους, τότε θα φτάσουν τα 10 και θα συνεχίσουν να είναι μόνοι πρώτοι στην σχετική λίστα!
AdTech Ad

Όπως θα δείτε στον πίνακα που ακολουθεί, η Ρεάλ δεν έχει αντίπαλο σε αριθμό τελικών και φυσικά τροπαίων, με τη Μακάμπι να ακολουθεί σε τελικούς (15) και την ΤΣΣΚΑ σε κούπες (7)!

Σπλιτ 4 3 1

Ο Γάλλος αμυντικός μέσος, ο οποίος είχε αποχωρήσει στο ημίχρονο λόγο τραυματισμού, μετά το γκολ του Στέρλινγκ στις καθυστερήσεις, έφυγε στα αποδυτήρια και δεν είχε αντιληφθεί ότι είχε ακυρωθεί και φυσικά ότι η Τότεναμ είχε προκριθεί στους «4» του Champions League - Επίσης ο Κορεάτης Σον έμαθε από δημοσιογράφο ότι δεν παίζει στον πρώτο ημιτελικό