Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ

mundial

Το Παγκόσμιο Κύπελλο της Ρωσίας ξεκινά στις 14 Ιουνίου και όλοι ετοιμάζονται για ένα μήνα να «απολαύσουν» το θέαμα από τους «32» φιναλίστ μέχρι τον τελικό στις 15 Ιουλίου στη Μόσχα

Έτσι, τη Δευτέρα η ΕΡΤ ανακοίνωσε το πρόγραμμα μεταδόσεων για τη μεγάλη ποδοσφαιρική «γιορτή» του ερχόμενου καλοκαιριού που περιλαμβάνει τις 79 μεταδόσεις από την έναρξη και το Ρωσία-Σαουδική Αραβία μέχρι τον τελικό, όπως και δίωρες εκπομπές ενδιάμεσα των αγώνων.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα:

14/06/18 18:00 Ρωσία – Σαουδική Αραβία ΕΡΤ1

15/06/18 15:00 Αίγυπτος – Ουρουγουάη ΕΡΤ1
15/06/18 18:00 Μαρόκο – Ιράν ΕΡΤ1
15/06/18 21:00 Πορτογαλία – Ισπανία ΕΡΤ1

16/06/18 13:00 Γαλλία – Αυστραλία ΕΡΤ1
16/06/18 16:00 Αργεντινή – Ισλανδία ΕΡΤ1
16/06/18 19:00 Περού – Δανία ΕΡΤ1
16/06/18 22:00 Κροατία – Νιγηρία ΕΡΤ1

17/06/18 15:00 Κόστα Ρίκα – Σερβία ΕΡΤ1
17/06/18 18:00 Γερμανία – Μεξικό ΕΡΤ1
17/06/18 21:00 Βραζιλία – Ελβετία ΕΡΤ1

18/06/18 15:00 Σουηδία – Νότια Κορέα ΕΡΤ1
18/06/18 18:00 Βέλγιο – Παναμάς ΕΡΤ1
18/06/18 21:00 Τυνησία – Αγγλία ΕΡΤ1

19/06/18 15:00 Κολομβία – Ιαπωνία ΕΡΤ1
19/06/18 18:00 Πολωνία – Σενεγάλη ΕΡΤ1
19/06/18 21:00 Ρωσία – Αίγυπτος ΕΡΤ1

20/06/18 15:00 Πορτογαλία – Μαρόκο ΕΡΤ1
20/06/18 18:00 Ουρουγουάη – Σ. Αραβία ΕΡΤ1
20/06/18 21:00 Ιράν – Ισπανία ΕΡΤ1

21/06/18 15:00 Δανία – Αυστραλία ΕΡΤ1
21/06/18 18:00 Γαλλία – Περού ΕΡΤ1
21/06/18 21:00 Αργεντινή – Κροατία ΕΡΤ1

22/06/18 15:00 Βραζιλία – Κόστα Ρίκα ΕΡΤ1
22/06/18 18:00 Νιγηρία – Ισλανδία ΕΡΤ1
22/06/18 21:00 Σερβία – Ελβετία ΕΡΤ1

23/06/18 15:00 Βέλγιο – Τυνησία ΕΡΤ1
23/06/18 18:00 Νότια Κορέα – Μεξικό ΕΡΤ1
23/06/18 21:00 Γερμανία – Σουηδία ΕΡΤ1

24/06/18 15:00 Αγγλία – Παναμάς ΕΡΤ1
24/06/18 18:00 Ιαπωνία – Σενεγάλη ΕΡΤ1
24/06/18 21:00 Πολωνία – Κολομβία ΕΡΤ1

25/06/18 17:00 Ουρουγουάη – Ρωσία ΕΡΤ1
25/06/18 17:00 Σ. Αραβία – Αίγυπτος ΕΡΤ2
25/06/18 21:00 Ισπανία – Μαρόκο ΕΡΤ1
25/06/18 21:00 Ιράν – Πορτογαλία ΕΡΤ2

26/06/18 17:00 Δανία – Γαλλία ΕΡΤ1
26/06/18 17:00 Αυστραλία – Περού ΕΡΤ2
26/06/18 21:00 Νιγηρία – Αργεντινή ΕΡΤ1
26/06/18 21:00 Ισλανδία – Κροατία ΕΡΤ2

27/06/18 17:00 Νότια Κορέα – Γερμανία ΕΡΤ1
27/06/18 17:00 Μεξικό – Σουηδία ΕΡΤ2
27/06/18 21:00 Σερβία – Βραζιλία ΕΡΤ1
27/06/18 21:00 Ελβετία – Κόστα Ρίκα ΕΡΤ2

28/06/18 17:00 Σενεγάλη – Κολομβία ΕΡΤ1
28/06/18 17:00 Ιαπωνία – Πολωνία ΕΡΤ2
28/06/18 21:00 Αγγλία – Βέλγιο ΕΡΤ1
28/06/18 21:00 Παναμάς – Τυνησία ΕΡΤ2

30/06/18 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1
30/06/18 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1

01/07/18 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1
01/07/18 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1

02/07/18 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1
02/07/18 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1

03/07/18 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1
03/07/18 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1

06/07/18 17:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1
06/07/18 21:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1

07/07/18 17:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1
07/07/18 21:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1

10/07/18 21:00 Ημιτελικός ΕΡΤ1

11/07/18 21:00 Ημιτελικός ΕΡΤ1

14/07/18 17:00 Μικρός τελικός ΕΡΤ1

15/07/18 18:00 Τελικός ΕΡΤ1

Πηγή: sport-fm.gr

ΣΧΟΛΙΑ

ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΣΧΟΛΙΟΥ
Απομένουν χαρακτήρες
* Υποχρεωτικά πεδία

Δείτε Επίσης

yyyhew

«Και θα συνεχίσουμε να εκπροσωπούμε και να μιλάμε με τα καλύτερα λόγια για την Πατρίδα μας» γράφει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σε ανάρτησή του στο Instagram για τη ρατσιστική επίθεση που δέχθηκε ο αδερφός του

7
istio5

Οι Ολυμπιονίκες του Ρίο, Τάκης Μάντης και Παύλος Καγιαλής, η Μαρία Μπόζη  και η Ραφαηλίνα  Κλωναρίδου  που έχουν κερδίσει την πρόκριση για την Ελλάδα για το Τόκυο στην κατηγορία 470 και  ο προπονητή τους και παλιός παγκόσμιος πρωταθλητής, Μιχάλης Μηλαίος  προπονούνται αυτές τις ημέρες στο Διεθνές Κέντρο Ιστιοπλοΐας, με τους κορυφαίους  και πιο φορμαρισμένους ιστιοπλόους στα 470 για το 2018, τους Σουηδούς  Anton Dahlberg και Fredrik Bergström με τον προπονητή τους Viktor Bergström