Στη λίστα της Γιουνάιτεντ για τους ομίλους ο Ιμπραΐμοβιτς

Ο Σουηδός αν και δεν είναι ακόμη έτοιμος δηλώθηκε από τον Μουρίνιο στη λίστα για το Champions League

Ο Σουηδός υπερπαίκτης ανανέωσε τη συνεργασία του για έναν χρόνο με τους Κόκκινους Διαβόλους πριν μερικές μέρες και παρότι δεν είναι άμεσα έτοιμος να αγωνιστεί, δηλώθηκε στη λίστα για το Champions Leauge.

Κι αυτή η επιλογή του Μουρίνιο είναι ένα ακόμη βήμα για την επιστροφή του στους αγωνιστικούς χώρους μετά τον σοβαρό τραυματισμό του τον περασμένο Απρίλιο στο ματς με την Άντερλεχτ.

«Οταν είμαι έτοιμος, θα είμαι έτοιμος. Οταν έρθει η μέρα, θα είμαι περισσότερο από έτοιμος. Δεν έχει νόημα να επιστρέψω και να είμαι στο 50%, δεν θέλω να έχω καμία δικαιολογία. Οταν θα γυρίσω, θα γυρίσω. Θέλω να έχω την ίδια πίεση, να είμαι όπως κάθε χρόνο και να υπάρχουν οι ίδιες απαιτήσεις όπως πάντα» είπε πρόσφατα ο 35χρονος.

Με τέρμα του Λαλάνα στο 85’, η Λίβερπουλ έφυγε με τον πόντο από την έδρα της μαχητικής Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (1-1), ωστόσο υποχρεώθηκε στην πρώτη απώλεια βαθμών στη φετινή Premier League- Δείτε τα γκολ της αναμέτρησης

4
4928949

Ο ΠΑΟΚ μόλις στο 11' είχε... ολοκληρώσει το έργο του - Σε εκείνο το λεπτό έγινε το 3-0 επί της Λαμίας, που έμεινε μέχρι τέλους, σε μια βραδιά που την αποθέωση γνώρισε ο Βιεϊρίνια που επέστρεψε στη δράση μετά από 6 μήνες - Ο Δικέφαλος είχε και δύο δοκάρια με τους Σφιντέρσκι και Κρέσπο!

4
4928801

Ο Άρης έφυγε με ένα σπουδαίο διπλό από τα Πηγάδια - Ο Μπρούνο Γκάμα μόλις στο 1ο λεπτό ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε ο Ιντέγε και το 1-0 επί της Ξάνθης χάρισε στους «κίτρινους» το... τρίποντο!- Δείτε το γκολ της αναμέτρησης