Λύγισε στο φινάλε του μικρού τελικού το Περιστέρι, ηττήθηκε 87-84 από τη Μούρθια στο Βελιγράδι - Βίντεο

Η ομάδα του Βασίλη Σπανούλη κατετάγη 4η στην πρώτη της συμμετοχή σε Final Four του Basketball Champions League

PERISTERI_1122
Δεν τα κατάφερε στον μικρό τελικό του BCL το Περιστέρι Βwin. Η ομάδα του Σπανούλη έμεινε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, πάλεψε με όλες τις δυνάμεις για την ανατροπή στο δεύτερο, αλλά ηττήθηκε με 87-84 από τη Μούρθια. Έτσι τερμάτισε στην 4η θέση και ολοκλήρωσε το φοβερό του ταξίδι μέχρι το Final Four.

Για τους Πρίγκιπες της Δυτικής Όχθης ο Ράγκλαντ που είχε 14 πόντους στο ημίχρονο, μέτρησε 24 με 8 ασίστ. Ο Γουίλιαμς είχε 18 πόντους.. Στον αντίποδα ο Χάκανσον είχε 22 πόντους με 5/6 τρίποντα.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d0vxyj0aj8i1)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d0vxkssp4a1d)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d0vxca06n32x)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d0vvjbdqtkc1)

Περιστέρι - Μούρθια: Το ματς

To Περιστέρι μπήκε καλά στο ματς και με τον Ντάνγκουμπιτς έκανε το 6-3, παίζοντας καλή άμυνα στα πρώτα λεπτά του ματς. Ο Τοντόροβιτς ισοφάρισε σε 10-10 στα μέσα της πρώτης περιόδου. Ο Κοπέν έκανε το 18-24 για τη Μούρθια, δύο λεπτά πριν το τέλος της περιόδου. Οι Ισπανοί είχαν 5/8 τρίποντα στο ημίχρονο.

Ο Ράντοβιτς σκόραρε για το 27-33 στο 13 για τους Ισπανούς. Ο ίδιος παίκτης πήγε τη διαφορά στο +10 για τους Ισπανούς, αφού έγραψε το 27-37. Το Περιστέρι δυσκολευόταν από το τρίποντο και είχε 0/8 στα πρώτα 17 λεπτά. Ο Χάκανσον με 3/3 τρίποντα έκανε το 29-41 στο 18'. Ο Ράγκλαντ είχε14 πόντους στο ημίχρονο, αλλά το Περιστέρι σούταρε με 0/8 τρίποντα.

Ο Τόμπσον χρεώθηκε με 4ο φάουλ στο ξεκίνημα του 3ου δεκαλέπτου, κάνοντας ακόμα πιο δύσκολο το έργο του Περιστερίου. Ο Κούρουκς έκανε το 39-52 στο 23'. Ο Χάκανσον έδωσε αέρα 16 πόντων στη Μούρθια για το 43-59 στο 26'. O Γουίλιαμς μείωσε σε 49-61 και ο Αλόνσο κάλεσε timeout στο 28'.

Ο Σαντ Ρος έκανε το 57-68 στο 32'. Ο Γουίλιαμς μείωσε σε 70-66 στο 35'. Ο Πουλιανίτης έκανε το 73-76, ενώ ο Χάκανσον με τρίποντο έκανε το 75-83 στο 38' και έδωσε ανάσα στη Μούρθια. Ο Χουγκάζ δέχθηκε τάπα με το σκορ στο 82-85 και στη συνέχεια πάτησε την τελική γραμμή.

Τα δεκάλεπτα: 23-27, 35-44, 55-63, 84-87

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Βασίλης Σπανούλης): Ντάνκουμπιτς 2, Πουλιανίτης 5 (1), Ράγκλαντ 24, Νένφρο 12, Γουίλιαμς 18 (2), Χουγκάζ 3, Κασελάκης 2, Λοβ 4, Μήτροτ-Λονγκ 6, Τόμπσον 8, Ξανθόπουλος, Ζούγρης

ΜΟΥΡΘΙΑ (Σίτο Αλόνσο): Ένις 9 (1), Χάκανσον 22 (5), Ράντενμπο 8, Σαντ-Ρος 4 (1), Τοντόροβιτς 8, Καουπέιν 11 (1), Ντιανιέ, Γέλινεκ, Κούρουκς 4 (4 ριμπάουντ), Ράντοβιτς, Σλίβα 12 (2).

Πώς έγινε το φονικό στο Μαρούσι: Μπλόκαρε το πιστόλι του θύματος και ο δράστης τον μαχαίρωσε στον λαιμό

Αλλάζει ο αρμόδιος υφυπουργός του τουρκικού ΥΠΕΞ για τα ελληνοτουρκικά

Πρώην σύζυγος εμίρη του ISIS αντιμέτωπη με σοβαρές κατηγορίες στη Γαλλία - «Ήξερε ότι ο άνδρας της με βίαζε» λέει Γεζίντι