Premier League, Άστον Βίλα-Τότεναμ 0-4: Λονδρέζικη καταιγίδα στο Β' ημίχρονο - Δείτε τα γκολ

Η Τότεναμ διέλυσε στο Β' ημίχρονο την Άστον Βίλα πετυχαίνοντας δύο γκολ σε τρία λεπτά (50', 53') - Οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες στο 65' και στις καθυστερήσεις οι Λονδρέζοι πέτυχαν άλλα δύο γκολ για να αποκτήσουν προβάδισμα στη μάχη της τετράδας

28436429
Η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο κι αυτό ακριβώς... σέρβιρε η Τότεναμ στην Άστον Βίλα στο ντέρμπι της 4ης θέσης στην Premier League.

Η Βίλα στον πρώτο γύρο χωρίς να είναι καλύτερη, παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να νικήσει με 2-1 εκμεταλλευόμενη τις πολλές απουσίες της Τότεναμ, με την ομάδα του Ποστέκογλου να παίρνει σήμερα με εμφατικό τρόπο τη ρεβάνς και να μειώνει σε δύο πόντους τη διαφορά έχοντας μάλιστα κι ένα ματς λιγότερο.

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ και τα καλύτερα στιγμιότυπα.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο όπου κυριάρχησε η τακτική και είχαμε ελάχιστες φάσεις, το δεύτερο ξεκίνησε με απρόοπτο για τους φιλοξενούμενους καθώς στο 49' αποχώρησε ο Φαν Ντε Φεν με πρόβλημα, ωστόσο ένα λεπτό αργότερα ήρθε το 0-1. Κλέψιμο στη μεσαία γραμμή, σέντρα ακριβείας του Σαρ και προβολή του Μάντισον για το 0-1.

Πριν συνέλθουν οι γηπεδούχοι ήρθε το 0-2 με τον Μάντισον να κλέβει και να δίνει στον Σον ο οποίος έσπασε τη μπάλα στον Τζόνσον κι ο τελευταίος με πλασέ πέτυχε το 0-2.

Σαν να μην έφτανε το διπλό σοκ η Βίλα έμεινε στο 65' με 10 παίκτες λόγω αποβολής του ΜακΓκίν και εκεί τελείωσαν όλα... Η Τότεναμ είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, δημιουργούσε συνεχώς ευκαιρίες αλλά το 0-3 ήρθε στο 90'+1 με τον Σον και τρία λεπτά αργότερα ο Βέρνερ ολοκλήρωσε τον θρίαμβο των Σπερς.

Premier League (28η αγωνιστική)
Μάντσεστερ Γ.-Έβερτον 2-0 (12' πεν. Φερνάντες, 36' πεν. Ράσφορντ) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Μπόρνμουθ-Σέφιλντ Γιουν. 2-2 (74' Ουαταρά, -27' Χάμερ, 64' Ρόμπινσον) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Κρίσταλ Πάλας-Λούτον 1-1 (11' Ματετά-90'+ Γούντροου) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Γουλβς-Φούλαμ 2-1 (53' Αϊτ-Νουρί, 67' Σεμέδο-67' αυτ. Κέρνι) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Άρσεναλ-Μπρέντφορντ 2-1 (19΄ Ράις, 86΄ Χάβερτς - 45΄+4 Βίσα) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Άστον Βίλα-Τότεναμ 0-4 (50' Μάντισον, 52' Τζόνσον, 90'+ Σον, 90'+ Βέρνερ) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ