Serie A: Με Οκαφόρ η Μίλαν άλωσε το «Ολίμπικο», 1-0 τη Λάτσιο - Δείτε το γκολ

Σε ένα άκρως επεισοδιακό παιχνίδι που βρήκε τους γηπεδουχους να  το ολοκληρώνουν με 8 παίκτες, οι ροσονέρι πήραν το πολύτιμο τρίποντο και παρέμειναν στο κυνήγι της 2ης θέσης και της Γιουβέντους

MixCollage-02-Mar-2024-12-45-AM-9732
Την επιστροφή στις νίκες πανηγύρισε η Μίλαν, η οποία επικράτησε εκτός έδρας της Λάτσιο με 1-0, χάρη στο τέρμα του Νοά Οκαφόρ στο τέλος. Επεισοδιακό ματς, μιας και οι Ροσονέρι τελείωσαν την αναμέτρηση με οκτώ παίκτες. Με αυτή τη νίκη, η ομάδα του Στέφανο Πιόλι βρίσκεται στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Serie A με 56 βαθμούς και κυνηγά τη Γιουβέντους.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czir7q0xo8fl)

Οι γηπεδούχοι μόλις στο 8ο λεπτό πλησίασαν στο γκολ με τον Βεσίνο. Η Μίλαν είχε καλή στιγμή στο τέλος του α' μέρους με τον Πούλισικ. Στο 57ο λεπτό η ομάδα του Μαουρίσιο Σάρι έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς ο Λούκα Πελεγκρίνι αποβλήθηκε από το ματς με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο 58' η Μίλαν βρήκε δίχτυα με τον Ράφαελ Λεάο, όμως το γκολ του ακυρώθηκε για οφσάιντ. Η λύτρωση για την ομάδα του Στέφανο Πιόλι ήρθε στο 88ο λεπτό με σκόρερ τον Οκαφόρ. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκαν Μάρουσιτς και Γκεντουζί.

Τ΄ αποτελέσματα της 27ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Λάτσιο-Μίλαν 0-1