Κύπελλο Ισπανίας, Ουνιονίστας - Μπαρτσελόνα 1-3: Αγχώθηκε αλλά προκρίθηκε στους «8» - Δείτε τα γκολ

Η ομάδα του Τσάβι έμεινε πίσω στο σκορ αλλά με ανατροπή επέστρεψε στις νίκες

28191223
Η συντριβή από τη Ρεάλ δεν διόρθωσε την κατάσταση για την Μπαρτσελόνα, η οποία προβλημάτισε ξανά και χρειάστηκε την ανατροπή για να νικήσει 3-1 την Ουνιονίστας και να προκριθεί από τη φάση των 16 του Copa del Rey.

Λίγες ημέρες μετά τη συντριβή από τη Ρεάλ στο Supercopa η Μπαρτσελόνα προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου. Μπορεί να μην έπεισε, μπορεί να αγχώθηκε, ωστόσο οι Καταλανοί πέρασαν το εμπόδιο της Ουνιονίστας (3-1).

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cyi40wjif4ih)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cyi3bmu0dceh)

Ο Τσάβι παρουσίασε την ομάδα του με αρκετούς αναπληρωματικούς απέναντι στην ομάδα της 3ης κατηγορίας, ωστόσο την είδε να αγχώνεται αρκετά και να μένει πίσω στο σκορ στο 31ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι με εξαιρετική αντεπίθεση κατάφεραν να προηγηθούν με σκόρερ τον Βάρο Γκόμεθ. Ωστόσο, η απάντηση ήταν άμεση, αφού στο 45' ο Φεράν Τόρες έφερε το ματς στα ίσα. Οι Καταλανοί σοβαρεύτηκαν στην επανάληψη, είχαν τον απόλυτο έλεγχο και με τέρματα των Ζιλ Κουντέ και Αλεχάντρο Μπαλντέ πήραν την πρόκριση (3-1).

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cyi2zdo4pyp5)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cyi310fduvk9)