Premier League, Γουέστ Χαμ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-0: Δύο ακόμη «σφυριές» στους «κόκκινους διαβόλους» - Δείτε τα γκολ

Με δύο γκολ σε διάστημα επτά λεπτών στο Β' ημίχρονο η Γουέστ Χαμ του (ενδεκαδάτου) Ντίνου Μαυροπάνου νίκησε τη Γιουνάιτεντ και την προσπέρασε στη βαθμολογία

28097616
Δεν λέει να σηκώσει κεφάλι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ να γνωρίζει μια ακόμη και να κατρακυλά στην 8η θέση της Premier League και στο -8 από την πρώτη τετράδα έχοντας μάλιστα και ένα ματς περισσότερο... Κι όλα αυτά ενώ έχουν προηγηθεί ο ευρωπαϊκός αποκλεισμός, αλλά και το πρόωο αντίο στο Λιγκ Καπ.

Η Γιουνάιτεντ στο πρώτο ημίχρονο μετά το 20' ήταν καλύτερη έχοντας καλές στιγμές με τους Γκαρνάτσο, Μεϊνού στις οποίες αντέδρασε ο Αρεολά και στο 2ο ημίχρονο τα «Σφυριά» χτύπησαν στο τελευταίο 20λεπτο.

Ο Μπόοουεν αφού προειδοποίησε στο 56' με τον Ονάνα να αντιδρά σωστά, στο 72' μετά την εξαιρετική πάσα του Πακετά δεν αστόχησε και άνοιξε το σκορ. Η Γιουνάιτεντ έδειξε σημάδια κατάρρευσης και στο 78' ο Κούντους την αποτελείωσε διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 που έφερε τη Γουέστ Χαμ στην 6η θέση.

Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα, το υπόλοιπο πρόγραμμα και η βαθμολογία:
Κρίσταλ Πάλας-Μπράιτον 1-1 (45΄+1 Τζόρνταν Αγιού - 82΄ Γουέλμπεκ) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Άστον Βίλα-Σέφιλντ Γιουν. 1-1 (90΄+6 - 87΄ Άρτσερ) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Γουέστ Χαμ-Μάντσεστερ Γ. 2-0 (72΄ Μπόουεν, 78΄ Κούντους) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Φούλαμ-Μπέρνλι 17:00
Λούτον-Νιούκαστλ 17:00
Νότιγχαμ Φόρεστ-Μπόρνμουθ 17:00
Τότεναμ-Έβερτον 17:00
Λίβερπουλ-Άρσεναλ 19:30