Serie A: Με... σβηστές τις μηχανές ξανά στην κορυφή η Ίντερ, 4-0 την Ουντινέζε -Δείτε τα γκολ

Οι Νερατζούρι «καθάρισαν» το ματς μέσα σε 7 λεπτά στο φινάλε του πρώτου μέρους και έφτασαν άνετα στη 14 νίκη τους και 5η εντός έδρας - Το 14ο του γκολ στο πρωτάθλημα σημείωσε ο Λαουτάρο Μαρτίνες

MixCollage-10-Dec-2023-12-36-AM-2994
Δεν της ήταν ανάγκη ούτε να… βάλει μπρος τις μηχανές! Η Ίντερ έστησε πάρτι στο «Τζουζέπε Μεάτσα» και με χαρακτηριστική άνεση έκανε ό,τι ήθελε τη… δύσμοιρη καλεσμένη Ουντινέζε.

Οι Νερατζούρι επικράτησαν 4-0 των Φουρλιάνι και δεν έδωσαν χαρά στη Γιουβέντους αφού την προσπέρασαν ξανά και επέστρεψαν στην κορυφή της Serie A, δύο βαθμούς πάνω από την ομάδα του Αλέγκρι.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cxk5faf8mf8x)

Η ομάδα του Ιντσάγκι επί της ουσίας χρειάστηκε μόλις επτά λεπτά στο πρώτο μέρος για να διαλύσει τα όποια όνειρα των φιλοξενούμενων. Στο 37’, ο Τσαλχάνογλου άνοιξε το σκορ από την άσπρη βούλα μετά το πέναλτι που κέρδισε ο Λαουτάρο.

Στο 42’ ο Ντιμάρκο με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ έκανε το 2-0 και δύο λεπτά μετά ο Τουράμ από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε αέρα τριών τερμάτων στους γηπεδούχους.

Οι Νερατζούρι αναμενόμενα έριξαν στροφές στο δεύτερο μέρος και έκαναν σχετική συντήρηση δυνάμεων εν όψει και του ντέρμπι πρωτιάς στο Champions League κόντρα στη Ρεάλ Σοσιεδάδ. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 84’ ο Λαουτάρο Μαρτίνες που πέτυχε γκολάρα εκτός περιοχής και υπέγραψε ακόμα μια νίκη για την Ίντερ.

Σε αναμετρήσεις της 15ης αγωνιστικής της Serie A σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Γιουβέντους-Νάπολι 1-0 (51΄ Γκάτι)
Βερόνα-Λάτσιο 1-1 (70' Ανρί-23' Ζακάνι)
Αταλάντα-Μίλαν 3-2 (38', 55' Λούκμαν, 90'+ Μουριέλ-45'+ Ζιρού, 80' Γιόβιτς)
Ίντερ-Ουντινέζε 4-0 (37΄ Τσαλχάνογλου, 42΄ Ντιμάρκο, 44΄ Τιράμ, 84΄ Μαρτίνες)

Σαλερνιτάνα 8

Οπαδική επίθεση: Κροτίδες, φωτοβολίδες και μαχαίρια βρήκε η ΕΛΑΣ στο γήπεδο στου Ρέντη - Δείτε φωτογραφίες

Έγκλημα στη Σαλαμίνα: Η κυνική ομολογία του 71χρονου δολοφόνου: «Ένας λιγότερος άνθρωπος στη γη»

Ανακαλύφθηκε στη Σιβηρία το αρχαιότερο φρούριο του κόσμου - Χτίστηκε πριν από 8.000 χρόνια, φωτογραφίες