Θάντερ - Λέικερς 133-110: Ένας ασταμάτητος Γκίλτζιους - Αλεξάντερ - Δείτε βίντεο

Οι Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ, με πρωταγωνιστή τον Σέι Γκίλτζιους - Αλεξάντερ πήραν μία εύκολη νίκη απέναντι στους Λος Άντζελες Λέικερς με 133-110

thunder_okc
Ο Σέι Γκίλτζιους - Αλεξάντερ σημείωσε 33 πόντους, μοίρασε 7 ασίστ, πήρε 4 ριμπάουντ, έκανε 1 κλέψιμο και δεν σημείωσε ούτε ένα λάθος (σε 34:56), με τους Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ να φέρνουν τους Λος Άντζελες Λέικερς ξανά πίσω στο πρόσφατο παρελθόν. Ακριβώς μετά τη βαριά ήττα από τους Σίξερς.

Οι Λέικερς προηγήθηκαν με διαφορά 14 πόντων στην πρώτη περίοδο, αλλά μέχρι το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου κυνηγούσαν με διαφορά 12 πόντων (72-60).

Ο Τσετ Χόλμγκρεν (18π.) μπορεί να μην έκανε μία εμφάνιση ανάλογη του Γκίλτζιους - Αλεξάντερ, αλλά στην 3η περίοδο μέτρησε 10 πόντους με 4/5 σουτ.

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς τελείωσε το ματς με 21 πόντους, 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Άντονι Ντέιβις είχε 31 πόντους (οι 19 στο πρώτο ημίχρονο), 14 ριμπάουντ, ενώ ο Ντ' Άντζελο Ράσελ πρόσθεσε 16 πόντους και 10 ασίστ.

Εκτός του Γκίλτζιους - Αλεξάντερ, το σκορ σήκωσαν οι Τζέιλεν Γουίλιαμς (21π., 7 ασίστ), ενώ ο Χόλμγκρεν είχε 18 πόντους, 5 ριμπάουντ.

Ο Βασίλιε Μίτσιτς δεν αγωνίστηκε, ενώ ο Άλεξ Ποκουσέφσκι πάτησε παρκέ για 3:01, καταγράφοντας 1 φάουλ.

Τα δωδεκάλεπτα: 30-37, 72-60, 108-88, 133-110

Los Angeles Lakers vs OKC Thunder Full Game Highlights | Nov 30, 2023 | FreeDawkins