ΝΒΑ: Με ανατροπή από το -22 οι Ράπτορς νίκησαν τους Σπερς παρά το τρομερό ματς του Γουεμπανιάμα

Οι Τορόντο Ράπτορς (3-4) επικράτησαν των Σαν Αντόνιο Σπερς (3-3) με 116-123

raptors
Οι Τορόντο Ράπτορς ολοκλήρωσαν τη μεγάλη ανατροπή, επιστρέφοντας από το -22 στις αρχές της τρίτης περιόδου και επικρατώντας των Σαν Αντόνιο Σπερς με 116-123 στην παράταση (110-110 κ.α.).

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cwrac9r12ft5)

Έτσι πανηγύρισαν την πρώτη νίκη μακριά από την έδρα τους, έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σκότι Μπαρνς, ο οποίος σημείωσε τους 17 από τους 30 πόντους του στην τέταρτη περίοδο, μαζεύοντας και 11 ριμπάουντ.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cwrac9qq7pg9)

Από 'κει και πέρα, ο Ντένις Σρέντερ και ο Ο.G. Ανουνόμπι πέτυχαν από 24 πόντους έκαστος για τους Καναδούς που υποχρέωσαν τους Σπερς στην πρώτη ήττα τους έπειτα από δυο σερί νίκες.

Όσον αφορά τους Τεξανούς, ο Κέλντον Τζόνσον είχε 26 πόντους, ο Ζακ Κόλινς έκανε double-double με 21 πόντους και 11 ριμπάουντ ενώ ο Βίκτορ Γουεμπανιάμα τελείωσε τον αγώνα με 20 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 5 μπλοκ, 1 κλέψιμο και 2 λάθη στα 38 λεπτά που έμεινε στο παρκε.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cwr6vio52cr5)

Τα δωδεκάλεπτα: 26-22, 54-35, 86-71, 110-110 κ.α., 116-123 παρ.

Διπλωματικός μαραθώνιος των ΗΠΑ στη Μ. Ανατολή - Ο Μπλίνκεν έφτασε στην Άγκυρα αλλά... λείπει ο Ερντογάν

Βίντεο: Κομμένη στα δύο η Γάζα - «Τα πλήγματά μας θα συνεχιστούν τις επόμενες ημέρες» λέει ο ισραηλινός στρατός

Πώς συνέβη η τραγωδία με το βρέφος στον Βόλο - Μαρτυρία ότι ο 33χρονος οδηγός της μηχανής έκανε ελιγμούς πριν το μοιραίο