Γερμανία - Ιαπωνία 1-4: Οι «Σαμουράι» έριξαν... τεσσάρα στα «Πάντσερ» - Δείτε τα γκολ

Μετά το κάζο στο Παγκόσμιο Κύπελλο η Γερμανία ηττήθηκε και σε φιλικό από την Ιαπωνία

27653942
Δεν λέει να σηκώσει κεφάλι η Γερμανία, η οποία ηττήθηκε εντός έδρας 4-1 από την Ιαπωνία σε φιλικό παιχνίδι και θυμήθηκε ξανά τον... εφιάλτη του Κατάρ!
Η ομάδα του Χάνσι Φλικ από το Μουντιάλ και έπειτα στα 6 ματς που έχει δώσει μετρά τέσσερις ήττες, μια ισοπαλία και μια νίκη απέναντι στο Περού.

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Ο Ίτο στο 11' άνοιξε το σκορ για τους Μπλε Σαμουράι, που ετοιμάζονται για το Κύπελλο Ασίας, ενώ στο 22' ο Ουέντα, μετά την προσωρινή ισοφάριση του Σανέ από το 19ο λεπτό, έκανε το 2-1.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά ανοιχτό, ωστόσο η ομάδα του Φλικ σπατάλησε τις όποιες ευκαιρίες δημιούργησε και παρουσίασε κενά στην άμυνα, τα οποία οι Ιάπωνες τιμώρησαν αμείλικτα. Διαστάσεις θριάμβου έδωσαν στη νίκη των Ασιατών οι Ασάνο και Τανάκα στο 90' και τις καθυστερήσεις.

Οι Γερμανοί διοργανώνουν το Euro 2024 και έτσι δεν συμμετέχουν στα προκριματικά.

Γερμανία (Φλικ): Τερ Στέγκεν – Κίμιχ, Ρίντιγκερ, Ζίλε, Σλότερμπεκ (64′ Γκόζενς) – Γκουντογκάν, Τσαν (64′ Γκρος)- Γκνάμπρι (81′ Σάντε), Βιρτς (73′ Μπραντ), Σανέ – Χάβερτς (73′ Μίλερ).

Ιαπωνία (Μοριγιάσου): Oσάκο – Σουγκάουαρα (84′ Χασιόκα), Τομιγιάσου, Ιτάκουρα, Χ. Ιτό – Μορίτα (75′ Τανάκα), Έντο, Κάμαντα (59′ Τανιγκούτσι)- Τ. Ιτό (75′ Κούμπο), Ουέντα (59′ Ασάνο), Μίτομα (84′ Ντόαν).

Κακοκαιρία Daniel: Αγνοούμενοι μητέρα και γιος στη Μεταμόρφωση Καρδίτσας – Επιχειρήσεις απεγκλωβισμού

Ραφήνα: Εγκλωβισμένοι από το πρωί οι 750 επιβάτες του Fast Ferries Andros, άγνωστο πότε θα δοθεί λύση

Κάια Γκέρμπερ: «Το μήλο κάτω απ' τη μηλιά θα πέσει» - Το ταξίδι της κόρης της Σίντι Κρόφορντ στη λάμψη