Αλαβές - Σεβίλλη 4-3: Ματσάρα και νέα ήττα για τους Σεβιγιάνους!

Οι κάτοχοι του Europa League υπέστησαν δεύτερη συνεχόμενη ήττα και παραμένουν στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας

alaves
Η Σεβίλλη παραμένει στον πάτο της La Liga χωρίς βαθμούς, καθώς ηττήθηκε και από την Αλαβές εκτός έδρας με 4-3. Η Αλαβές ήταν αυτή που προηγήθηκε στο7' με τον Ριόχα, όμως οκτώ λεπτά μετά οι Ανδαλουσιάνοι ισοφάρισαν χάρη στο αυτογκόλ του Άκμπαρ.

Η ανατροπή ήρθε με τον Λαμελά, έπειτα από ασίστ του Οκάμπος. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Ντουάρτε στο 44'.

Κακή η Σεβίλλη στην επανάληψη, ο Κίκε Γκαρσία με δύο γκολ σε πέντε λεπτά (54' - 59') πέτυχε το 4-2 για την Αλαβές. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με τον Ράφα Μιρ.

Στο Μέγαρο Μαξίμου η συνάντηση Μητσοτάκη - Ζελένσκι - Δείτε φωτογραφίες και βίντεο

Απαγόρευση πρόσβαση σε ορεινούς όγκους σε περιοχές υψηλού κινδύνου ως την Τετάρτη αποφάσισε η διυπουργική

Σπίτια παραδόθηκαν στις φλόγες στον Σώστη Ροδόπης - Εκκενώθηκαν έξι οικισμοί - Δείτε βίντεο και φωτογραφίες