Serie A: Πήρε βαθμό η Τορίνο από τη Σασουόλο, νίκη - ανάσα για Έμπολι - Δείτε τα γκολ

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν η Σασουόλο και η Τορίνο στο «Mapei Stadium», ενώ η Έμπολι επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Λέτσε

Collage_Maker-04-Apr-2023-12-34-AM-2835
Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν η Σασουόλο και η Τορίνο στο «Mapei Stadium» στο ματς με το οποίο έπεσε η αυλαία της 28ης αγωνιστικής της ιταλικής Serie A. Αποτέλεσμα που διέκοψε το σερί των 4 νικών της «γκρανάτα» και κράτησε και τις δύο ομάδες στα μεσαία «στρώματα» του βαθμολογικού πίνακα.

Η Σασουόλο ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και προηγήθηκε στο 36' με το γκολ του Πιναμόντι, όμως η Τορίνο που διανύει περίοδο εξαιρετικής φόρμας «αντέδρασε» στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε το βαθμο της ισοπαλίας με το τέρμα του Σανάμπρια στο 66'.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-crnfclca80oh)

Νίκη - ανάσα η Έμπολι!

Επειτα από τέσσερις διαδοχικές ήττες, η Εμπολι επέστρεψε στις νίκες, επικράτησε 1-0 της Λέτσε και βρέθηκε στο +12 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Το παιχνίδι άρχισε με καθυστέρηση μιας ώρας, λόγω φωτιάς σε καλώδια κοντά στα αποδυτήρια. Η πυροσβεστική ζήτησε από τις δυο ομάδες να παραμείνουν στα αποδυτήρια μέχρι να σβήσει η φωτιά. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 26ο λεπτό, με τον Μαρίν να σημαδεύει το δοκάρι, μετά από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ. Στο 41’, ο Καπούτο έχασε το τετ α τετ, ωστόσο στο 61' από την άσπρη βούλα διαμόρφωσε το 1-0. Ο Τονέλι αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις για την Εμπολι, με την τελευταία να μην είναι σε θέση να αντιδράσει.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-crndi32zstpl)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 28ης αγωνιστικής της Serie A, οι σκόρερ και η βαθμολογία:

Κρεμονέζε-Αταλάντα 1-3 (56' πεν. Τσιοφάνι-44' Ντε Ρουν, 73' Μπογκά, 90'+3' Λούκμαν)

Ίντερ-Φιορεντίνα 0-1 (53΄ Μποναβεντούρα)

Γιουβέντους-Βερόνα 1-0 (55΄ Κεν)

Μπολόνια-Ουντινέζε 3-0 (3' Ποσχ, 12' Μόρο, 49' Μπάροου)

Μόντσα-Λάτσιο 0-2 (13' Πέδρο, 56' Μιλίνκοβιτς/Σάβιτς)

Σπέτσια-Σαλερνιτάνα 1-1 (70' Σομοντούροφ-43' αυτ. Καλντάρα)

Ρόμα-Σαμπντόρια 3-0 (57' Βαϊνάλντουμ, 89' πεν. Ντιμπάλα, 90'+ Ελ Σαράουϊ)

Νάπολι-Μίλαν 0-4 (17', 59' Λεάο, 25' Ντίαθ, 67' Σαλεμάκερς)

Έμπολι-Λέτσε 1-0 (62' πέν. Καπούτο)

Σασουόλο-Τορίνο 1-1 (36΄ Πιναμόντι - 66΄ Σανάμπρια)