La Liga: Πλησίασε την εξάδα η Αθλέτικ, 3-1 τη Βαγιαδολίδ - Δείτε τα γκολ

Οι Βάσκοι επέστρεψαν στις νίκες ύστερα από τέσσερις ανεπιτυχείς προσπάθειες και ανέβηκαν στην 7η θέση, ενώ η Βαγιαδολίδ έμεινε στο +2 από τη ζώνη του υποβιβασμού

Collage_Maker-18-Mar-2023-01-38-AM-1388
Τρεις αγώνες κράτησε το αήττητο η Βαγιαδολίδ στην έδρα της, μιας και η Αθλέτικ Μπιλμπάο πέρασε νικηφόρα, επικρατώντας 3-1. Ετσι, οι Βάσκοι βρέθηκαν στο -2 από την εξάδα της La Liga, αλλά με ματς περισσότερο.

Οι γηπεδούχοι παρέμειναν στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. Με τα γκολ των Μαρτίνεθ και Γκουθουρέτα οι Βάσκοι πήραν προβάδισμα, με τον Λάριν να μειώνει στο 74ο λεπτό. Ο Μικέλ Βέσπα στο 78ο λεπτό με πέναλτι διαμόρφωσε το 3-1 για την Αθλέτικ.

Resumen de Real Valladolid vs Athletic Club (1-3)

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 26ης αγωνιστικής της LaLiga:

Έλτσε 13

Επιστολή συγγνώμης Πολάκη σε Τσίπρα - Προφανής στόχος του η επιστροφή στα ψηφοδέλτια

Διεθνές Ποινικό Δικαστήριο: Ένταλμα σύλληψης κατά του Πούτιν για εγκλήματα πολέμου

Μαρία Τσάλλα: Ψάχνουν τις μυστικές διαδρομές της μέσα από το laptop που άφησε στο διαμέρισμα της οδού Αρριανού