Bundesliga: Νίκησε και «φλερτάρει» με την Ευρώπη η Βέρντερ, 1-0 τη Χέρτα - Δείτε το γκολ

Το γκολ του Φίλκρουγκ στο 85ο λεπτό λύτρωσε τη Βέρντερ στη Βρέμη και την ανέβασε στις ευρωπαϊκές θέσεις της Bundesliga

Niclas_Fullkrug
Η Βέρντερ Βρέμης κατάφερε έστω και λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης να πάρει πολύτιμη εντός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στη Χέρτα Βερολίνου, στην πρεμιέρα της 12ης αγωνιστικής της Bundesliga. Το παιχνίδι ήταν εξ αρχής ισορροπημένο και χωρίς πολλές φάσεις και συγκινήσεις.

Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε στο 85' ο Νίκλας Φίλκρουγκ με εντυπωσιακό τρόπο. Ο Γερμανός φορ εκμεταλλεύτηκε το γέμισμα του Γιουνγκ, έκανε πολυ καλό άλμα και με δυνατή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Κρίστενσεν. Οι Βερολινέζοι στα εναπομείναντα λεπτά δεν κατάφεραν να βρουν κάποια απάντηση. Με το τρίποντο αυτό η Βέρντερ ανέβηκε στις θέσεις της βαθμολογίας που «χαρίζουν» ευρωπαϊκά εισιτήρια, αφού πλέον βρίσκεται 6η, ενώ η Χέρτα παρέμεινε 13η.

Werder Bremen - Hertha Berlin 1-0 | Highlights | Matchday 12 – Bundesliga 2022/23

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής της Bundesliga και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Σάλκε 6

Καλλιθέα: Σκότωσε με μπουνιά 76χρονο, επειδή του είπε να μην κολυμπάει εκεί που ψάρευε!

Ο Έλον Μασκ θα διευθύνει προσωπικά το Twitter - «Πέταξε έξω» την προηγούμενη διοίκηση

ΗΠΑ: Διάρρηξη-μυστήριο στο σπίτι της Νάνσι Πελόζι - Στο νοσοκομείο ο άντρας της από άγρια επίθεση