Mutua Open: Με Σάκκαρη κόντρα στην Κασάτκινα το σημερινό πρόγραμμα

Την πρώτη της νίκη απέναντι στην Κασάτκινα αναζητά σήμερα (1/5) η Μαρία Σάκκαρη

sakkari3_0
Μία αντίπαλο που δεν έχει κερδίσει ποτέ, αντιμετωπίζει σήμερα η Μαρία Σάκκαρη στην Μαδρίτη.

Η Ντάρια Κασάτκινα, No23 αυτή τη στιγμή στον κόσμο, έχει το απόλυτο απέναντι στην Ελληνίδα τενίστρια, καθώς μετρά 3 νίκες σε ισάριθμα ματς.

Βέβαια, η τελευταία φορά που συναντήθηκαν οι δυο τους, ήταν το 2018 στο Μόντρεαλ, όπου η Ρωσίδα επικράτησε στα 3 σετ. Την ίδια χρονιά έπαιξαν και στο Roland Garros και την φάση των «32», όπου η Κασάτκινα πάλι στα τρία σετ πήρε την πρόκριση, ενώ η πρώτη τους αναμέτρηση πάει πίσω στο 2015 και σε τουρνουά στο Βουκουρέστι όπου έπαιξαν στους προκριματικούς γύρους.

Αυτό το σερί θέλει να σπάσει σήμερα (1/5) η Σάκκαρη στον αγώνα που ξεκινά τελευταίος χρονικά στο Arantxa Sanchez stadium, πράγμα που σημαίνει ότι το παιχνίδι θα αρχίσει στην καλύτερη περίπτωση λίγο μετά τις 19:30.

Την ίδια ώρα αναμένεται να ξεκινήσει και το ματς της Ναόμι Οσάκα με την Σάρα Τορίμπες Τόρμο, ματς από το οποίο θα προκύψει ο αντίπαλος της Μαρίας στον επόμενο γύρο, αν αυτή προκριθεί.

Δείτε ΕΔΩ όλο το πρόγραμμα της ημέρας στην Μαδρίτη.

Πόλεμος στην Ουκρανία: Πυραυλική επίθεση στην Οδησσό - Κατέστρεψαν το αεροδρόμιο, λένε οι Ουκρανοί

ΑΑΔΕ: 30 ερωτήσεις και απαντήσεις για το Ε1 - Χωρίς φόρο 3 στα 4 εκκαθαριστικά

Στην Ουκρανία η Αντζελίνα Τζολί - Συνομιλεί με κόσμο - Δείτε βίντεο και φωτογραφίες