Serie A, Έμπολι-Γιουβέντους 2-3: Με υπογραφή Βλάχοβιτς - Δείτε τα γκολ

Σημαντικό διπλό για τη Γιουβέντους, επικράτησε 3-2 της Έμπολι και βρέθηκε στο -7 από την κορυφή της Serie A - Δυο γκολ ο Ντούσαν Βλάχοβιτς

Με τον Βλάχοβιτς να κάνει το δικό του πάρτι και να σκοράρει δυο φορές, η Γιουβέντους επικράτησε 3-2 της Εμπολι παρέμεινε στην 4η θέση και βρέθηκε στο -7 από την κορυφή της Serie A.

Οι Μπιανκονέρι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, πίεσαν και στο τέταρτο είχαν τρεις μεγάλες ευκαιρίες με Ντανίλο, Ζακάρια και Βλάχοβιτς, χωρίς όμως να καταφέρουν να σκοράρουν. Η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι άρχισε να παίζει με μακρινές μπαλιές, με την Εμπολι να αντιδρά ιδανικά.

Ολα αυτά μέχρι το 32', όταν ο Πελεγκρίνι μοίρασε για τον Ραμπιό, αυτός σέντραρε και ο Κιν με κεφαλιά πέτυχε το 1-0.

Η Εμπολι αντέδρασε και στο 39′ ήρθε η ισοφάρισης με τον Ζουρκόφσκι. Ωστόσο, η Γιουβέντους κατάφερε να αντιδράσει πριν το ημίχρονο, αφού στο 45’+2 ο Κουαδράδο μοίρασε υπέροχα στον Βλάχοβιτς και ο Σέρβος επιθετικός πέτυχε το 2-1.

Ο Βλάχοβιτς έκανε το δικό του πάρτι και στο 66ο λεπτό πέτυχε το δεύτερο γκολ για το 3-1 της Γιουβέντους. Ο Λα Μάντια μείωσε σε 3-2 για την Εμπολι, με τους γηπεδούχους να πιέζουν, αλλά να μην καταφέρνουν να κάνουν την υπέρβαση.

Γιουβέντους: Σέζνι, Ντανίλο, Μπονούτσι, Ντε Λιχτ, Πελεγκρίνι, Κουαδράδο, Ζακαρία (37′ Λοκατέλι), Αρτούρ, Ραμπιό, Κιν (62′ Κιν), Βλάχοβιτς.

Αναλυτικά η 27η αγωνιστική

Παρασκευή 25/2

Μίλαν-Ουντινέζε 1-1 (29’ Λεάο - 66’ Ουντότζι)

Τζένοα-Ίντερ 0-0

Σάββατο 26/2

Σαλερνιτάνα-Μπολόνια 1-1 (72' Τζορτέα- 43' Αρναούτοβιτς)

Έμπολι-Γιουβέντους 2-3 (39' Ζουρκόφσκι, 76' Μάντια- 32' Μόιζε Κιν, 45+2΄, 66' Βλάχοβιτς)

Σασουόλο-Φιορεντίνα 21:45