Super League 2, Παναθηναϊκός Β'-Επισκοπή 1-2: Χωρίς νίκη για 3ο σερί παιχνίδι οι "πράσινοι"

Σημαντικό τρίποντο που την απομάκρυνε από την επικίνδυνη ζώνη σημείωσε η Επισκοπή επικρατώντας με 2-1 εκτός έδρας του Παναθηναϊκού Β' σ΄αγώνα της 17ης ημέρας της Super League 2

παο_β
Η ομάδα του Ρεθύμνου άνοιξε το σκορ με τον Εμπόι στο 14', ενώ ο ίδιος παίκτης στο 38' σημείωσε και το δεύτερο γκολ (0-2).

Οι «πράσινοι» αντέδρασαν πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο μειώνοντας στο 44' με σουτ του Κρυπαράκου.

Ωστόσο, η κρητική ομάδα, κατάφερε να διατηρήσει το υπέρ της σκορ από το πρώτο ημίχρονο (έχοντας ευκαιρίες να πετύχει και ένα τρίτο τέρμα) και να φύγει με ένα μεγάλο διπλό από τον Ασπρόπυργο, παίρνοντας απόσταση τεσσάρων βαθμών από τη διακεκαυμένη ζώνη. Από την άλλη ο Παναθηναϊκός Β' έμεινε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη.

Παναθηναϊκός Β' (Βάθκεθ): Ξενόπουλος, Σιδεράς, Θεοχάρης, Κούτσιας, Αθανασακόπουλος, Κρυπαράκος, Σαρδέλης, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι, Καρβούνης, Τσιριγώτης

Επισκοπή (Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Τριντάντε, Μπαρμπόσα, Γκονζάλβες, Εμπόι, Πολυχρόνης, Νοικοκυράκης, Σουμπασάκης, Πέτρου, Σκόνδρας.

Έρευνες για δέκα χούλιγκανς που συμμετείχαν στη δολοφονική επίθεση κατά του Άλκη

Θρίλερ στην Εύβοια: Δολοφονία και όχι αυτοκτονία ο θάνατος του 33χρονου πατέρα και αγρότη από τα Ψαχνά

Celebrities και οι... stalkers τους: Ανατριχιαστικές ιστορίες με εμμονικούς θαυμαστές και σταρ που που έζησαν τον τρόμο