Ο Μπονούτσι τραμπούκισε τον γραμματέα της Ίντερ μετά το γκολ του Σάντσες στις καθυστερήσεις - Δείτε βίντεο

Έξαλλος ήταν ο βετεράνος παίκτης της Γιουβέντους μετά το γκολ που έκρινε το ιταλικό Σούπερ Καπ

bonnucci
Η επίσκεψη της Γιουβέντους στο «Τζιουζέπε Μεάτσα» ήταν πικρή για την ομάδα του Μάσιμο Αλέγκρι, με την γηπεδούχο Ίντερ να ολοκληρώνει την ανατροπή στις καθυστερήσεις της παράτασης χάρη σε γκολ του Αλέξις Σάντσες για να παίρνει τον τίτλο με σκορ 2-1.

Δευτερόλεπτα νωρίτερα πριν το τέρμα που έκρινε τον τίτλο ο Λεονάρντο Μπονούτσι ετοιμαζόταν να μπει στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή για να κρατήσει την άμυνα στα τελευταία δευτερόλεπτα αλλά και να αναλάβει κάποια από τις εκτελέσεις πέναλτι, ωστόσο δεν υπήρξε κάποια διακοπή για να πατήσει χορτάρι και έτσι βρέθηκε ανάμεσα στους ανθρώπους των «νερατζούρι» οι οποίοι πανηγύριζαν έξαλλα.

Πάνω στην ένταση της στιγμής ο Ιταλός διεθνής έχασε την ψυχραιμία του και (σύμφωνα με τα ιταλικά ΜΜΕ) τα έβαλε με τον γραμματέα της Ίντερ, Κριστιάνο Μοτσίλο, αρχίζοντας να τον σπρώχνει κατ' επανάληψη μέχρι να μπουν ανάμεσά τους οι ψυχραιμότεροι για να τους χωρίσουν.

Όπως φαίνεται και στα βίντεο παρακάτω, ο Μοτσίλο δείχνει να τα έχει χαμένα, αλλά ποιος είδε τον Μπονούτσι μαινόμενο και δεν τον φοβήθηκε.

Οικονόμου απαντά στην Άγκυρα: Η Ιστορία δεν παραχαράσσεται και δεν διαγράφεται

Μετάλλαξη «Omicron»: Αυτό είναι τo πιο ανησυχητικό και άγνωστο μέχρι σήμερα προειδοποιητικό σημάδι

Σύλληψη Γεωργιανού: Έπιασαν λάθος άνθρωπο για τη δολοφονία του μαφιόζου Σολόνικ