Football League: Αντί για λάβαρο, η Ρόδος έδωσε... πιάτο στον Αστέρα Βλαχιώτη
Την απόφαση να τιμήσει την παράδοση πήρε η ομάδα της Ρόδου και αντί για το καθιερωμένο λάβαρο, έδωσε στον Αστέρα Βλαχιώτη ένα… πιάτο
Το είδαμε και αυτό στο ελληνικό ποδόσφαιρο που δεν σταματά να μας εκπλήσσει! Στο παιχνίδι της Football League ανάμεσα σε Αστέρα Βλαχιώτη και Ρόδο, ο Γιώργος Δελαπόρτας, αρχηγός των φιλοξενούμενων, αντί να δώσει, όπως συνηθίζεται, λάβαρο με το σήμα της, παραχώρησε ένα μικρό πιάτο στον Στέργιο Φαρμάκη!
Βάση της παράδοσης, στα Δωδεκάνησα συνηθίζεται αν θες να τιμήσεις κάποιον να του χαρίζεις ένα χειροποίητο ζωγραφισμένο πιάτο, κάτι που εξηγεί την κίνηση των «ελαφιών».
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.