Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα: «Ελπίζω σε ένα θαύμα» - Μητέρα φοιτήτριας περιμένει την ταυτοποίηση των σορών
«Τελευταία φορά μίλησα μαζί της όσο το τρένο ήταν σταματήμενο στα Παλαιοφάρσαλα και είχε καθυστέρηση το δρομολόγιο» είπε η μητέρα της νεαρής φοιτήτριας στο protothema.gr
Είκοσι ώρες μετά την ανείπωτη τραγωδία στα Τέμπη και οι συγγενείς των αγνοουμένων ανεβαίνουν το δικό τους «Γολγοθά»...
Αναζητούν στα νοσοκομεία τους δικούς τους ανθρώπους και περιμένουν με αγωνία την ταυτοποιήση των σορών με την ελπίδα πως δεν βρίσκονται στη λίστα των θυμάτων.
Τις τελευταίες ώρες, στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης κυκλοφορεί η φωτογραφία μιας νεαρής φοιτήτριας του ΑΠΘ, η οποία ταξίδευε με τη μοιραία αμαξοστοιχία και αναζητείται ακόμα από τους οικείους της.
«Ελπίζω σε ένα θαύμα επειδή λένε ότι μέσα στα συντρίμμια υπάρχουν ακόμα εγκλωβισμένοι. Έχω και μια ελπίδα μήπως είναι σε κάποιο νοσοκομείο. Αλλά έχει γίνει ήδη η καταγραφή στα νοσοκομεία», λέει στο protothema.gr η μητέρα της Αγάπης, η οποία περιμένει την ταυτοποιήση των σορών και όλων των τραυματιών, ώστε να μάθει που βρίσκεται η κόρη της.
Η τελευταία επικοινωνία που είχε μαζί της ήταν αρκετή ώρα προτού το IC 62 συγκρουστεί με την εμπορική αμαξοστοιχία κόβωντας το νήμα της ζωής τουλάχιστον 38 ανθρώπων.
«Το παιδί ταξίδευε με το τρένο. Τελευταία φορά μίλησα μαζί της όσο το τρένο ήταν σταματήμενο στα Παλαιοφάρσαλα και είχε καθυστέρηση το δρομολόγιο», δηλώνει η μητέρα της νεαρής φοιτήτριας.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.