Ούτε μια, ούτε δυο, αλλά τρειςκαταδικαστικές αποφάσεις εκκρεμούσαν συνολικά σε βάρος μιας Ελληνίδας που υποβλήθηκε σε έλεγχο στοιχείων στο Αγρίνιο από αστυνομικούς της Ασφάλειας, οι οποίοι διαπίστωσαν έκπληκτοι ότι κυκλοφορούσε ελεύθερη και... ωραία στην πόλη όπου είχε καταδικαστεί!
Συγκεκριμένα, η γυναίκα είχε καταδικαστεί τρεις φορές για κλοπή με αποφάσεις του Τριμελούς Πλημμελειοδικείου Αγρινίου, με τις οποίες της είχε επιβληθεί συνολική ποινή φυλάκισης δυο ετών και τεσσάρων μηνών. Έτσι, ο εισαγγελέας Πρωτοδικών Αγρινίου στον οποίο παραπέμφθηκε, διέταξε τον εγκλεισμό της σε κατάστημα κράτησης.
Συνελήφθη με καταδίκη και εισαγγελική διάταξη
Από αστυνομικούς της ειδικής ομάδας ελέγχων της Διεύθυνσης Αστυνομίας Ηλείας, συνελήφθη στην Αμαλιάδα ένας Έλληνας, σε βάρος του οποίου εκκρεμούσαν καταδικαστική απόφαση του Τριμελούς Πλημμελειοδικείου Αμαλιάδας με την οποία καταδικάστηκε σε ποινή φυλάκισης ενός έτους για οδήγηση υπό την επήρεια ναρκωτικών, αλλά και διάταξη της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Ναυπλίου για να εκτίσει το υπόλοιπο της ποινής που του είχε επιβληθεί για διακεκριμένες κλοπές.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.