Στον καθαρισμό του παραλιακού μετώπου του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας προέβησαν, Ουκρανοί πολίτες που διαμένουν στην Ελλάδα.
Με αυτόν τον τρόπο, εξέφρασαν την ευγνωμοσύνη τους, καθώς το Στάδιο έχει μετατραπεί, τις τελευταίες εβδομάδες, σε κέντρο συλλογής ανθρωπιστικής βοήθειας για την Ουκρανία. Κοντά τους βρέθηκε η Πρόεδρος του ΣΕΦ, κ. Χριστίνα Τσιλιγκίρη, μεταφέροντας τις ευχαριστίες του Δ.Σ. και της Διεύθυνσης του Σταδίου για αυτήν την πρωτοβουλία. Τέλος, δεσμεύθηκε ότι «το ΣΕΦ θα βρίσκεται στο πλευρό του ουκρανικού λαού».
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.