Ο dealer της Γλυφάδας που έσπρωχνε κόκα και skunk στα χλιδάτα στέκια της παραλιακής, έπεσε στα δίχτυα της Δίωξης Ναρκωτικών. Μάλιστα, ο 31χρονος, είχε τεθεί από την 1η Νοεμβρίου σε καραντίνα καθώς ήταν φορέας κορωνοιού με αποτέλεσμα να «βγάλει off» τρεις αστυνομικούς που συμμετείχαν στην επιχείρηση της σύλληψης του.
Ο άνδρας που κυκλοφορούσε με ένα smart και μια μοτοσικλέτα, ήταν θαμώνας γνωστών καταστημάτων της Γλυφάδας, γνώριζε πολύ κόσμο, είχε ποινικό παρελθόν και όπως λένε οι αστυνομικοί ήταν ανερχόμενος παίκτης που έσπρωχνε τη «λευκή κυρία» στα «φραγκάτα ρουθούνια» της παραλιακής. Τα «λαγωνικά» της Δίωξης Ναρκωτικών της Ασφάλειας Αττικής, κατάφεραν να φθάσουν μετά από έρευνα και πληροφορίες σε αυτόν.
Έτσι, έπειτα από παρακολούθηση ημερών έκαναν έφοδο το μεσημέρι του Σαββάτου στη μεζονέτα της Γλυφάδας όπου διέμενε, του πέρασαν χειροπέδες και κατέσχεσαν τα ναρκωτικά. Ειδικότερα βρήκαν 672 γραμμάρια κοκαΐνης, ακατέργαστη κάνναβη (skunk) βάρους 6.565 γραμμαρίων, κατεργασμένη κάνναβη βάρους 37,5 γραμμαρίων, το χρηματικό ποσό των 29.800 ευρώ, 2- ζυγαριές ακριβείας.
Οι τέσσερις 4 συσκευές κινητής τηλεφωνίας που κατασχέθηκαν έχουν σταλεί στα Εγκληματολογικά Εργαστήρια της ΕΛ.ΑΣ προκειμένου οι αστυνομικοί να ακτινογραφήσουν τις επαφές του dealer και το πελατολόγιο. Μαζί του συνελήφθη και η σύζυγος του καθώς κατά τη στιγμή της εφόδου ήταν στο διαμέρισμα με τα ναρκωτικά.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.