Πάτρα: Πήρε εξιτήριο ο εξάχρονος Φώτης - Ζήτησε να φάει παστίτσιο
«Ευελπιστούμε να πάνε όλα καλα. Με ρώτησε πώς έγινε και είμαι εδώ. Του εξήγησα ότι έγινε ένα ατύχημα» είπε ο πατέρας του μικρού Φώτη έξω από το νοσοκομείο
Η ώρα του εξιτηρίου για τον μικρό Φώτη έφτασε. Το παιδί, που τραυματίστηκε στα καρτ στις 19 Σεπτεμβρίου και νοσηλευόταν στη ΜΕΘ Παίδων του ΠΓΝΠ, βγήκε σήμερα από το νοσοκομείο.
Αποχαιρετώντας μάλιστα τους γιατρούς, ο μικρός κατά την έξοδό του από το Νοσοκομείο ζήτησε -σύμφωνα με την ΕΡΤ- να φάει παστίτσιο! Οι γιατροί από την πλευρά τους, του έδωσαν έπαινο για την δύναμη και το θάρρος, που επέδειξε όλο αυτό το χρονικό διάστημα.
Ο μικρός βγήκε νικητής από τη «μάχη» και η σημερινή μέρα είναι μέρα χαράς και συγκίνησης για την οικογένεια και τους φίλους, για τον γιατρό της ΜΕΘ Ανδρέα Ηλιάδη και όλο το προσωπικό που τονπεριέθαλψε. «Ευελπιστούμε να πάνε όλα καλα. Με ρώτησε πώς έγινε και είμαι εδώ. Του εξήγησα ότι έγινε ένα ατύχημα» είπε ο πατέρας του μικρού Φώτη στο TheBest.gr.
Κλείσιμο
«Πάντα τέτοιες μέρες είμαστε χαρούμενοι» ανέφερε από την πλευρά του ο κ. Ηλιάδης.
Όσον αφορά στα δώρα ο μικρός ζήτησε, όπως είπε ο πατέρας του, ένα πιστόλι. Είπε μάλιστα πως το παιδί έχει τους γιατρούς που τον φρόντισαν σαν δεύτερη οικογένεια.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.