Ατύχημα στα καρτ στην Πάτρα: Οι πρώτες αντιδράσεις του 6χρονου Φώτη - Βούρκωσε από τις ζωγραφιές των συμμαθητών του
Ξύπνησε την Τετάρτη το απόγευμα ο εξάχρονος Φώτης μετά την αποσωλήνωση - Αναπνέει πλέον μόνος του και όλες οι λειτουργίες φαίνεται να λειτουργούν κανονικά
Ζωγραφιές γέμισε από χθες η ΜΕΘ Παίδων του νοσοκομείου του Ρίου, όπου νοσηλεύεται ο 6χρονος Φώτης, ο οποίος τραυματιστήκε σε αγώνες καρτ στην Πάτρα.
Το απόγευμα της Πέμπτης ολοκληρώθηκε ο μαραθώνιος της αποσωλήνωσης του εξάχρονου.
Ο μικρός άνοιξε τα μάτια του και άρχισε να κινεί τα χέρι και τα πόδια του. Αναπνέει πλέον μόνος του και όλες οι λειτουργίες φαίνεται να λειτουργούν κανονικά. Το παιδάκι δεν μίλησε λόγω της βαθειάς καταστολής στην οποία ήταν επί 4 μέρες.
Μόλις όμως ξύπνησε ο Διευθυντής της μονάδας εντατικής θεραπείας Ανδρέας Ηλιάδης κάλεσε τους γονείς του παιδιού να τον δουν και αυτοί του έδειξαν και τις ζωγραφιές που είχαν ετοιμάσει οι συμμαθητές του. Ο μικρός βούρκωσε όταν είδε τι είχαν ετοιμάσει οι φίλοι του.
Κλείσιμο
Η μαραθώνια διαδικασία αποσωλήνωσης του παιδιού μετά από ένα τετραήμερο βαθειάς καταστολής, ξεκίνησε στις 7 το πρωί της Πέμπτης και ολοκληρώθηκε στις 6.15 το απόγευμα όταν το παιδί ξύπνησε.
Ο 6χρονος θα παραμείνει στη ΜΕΘ παίδων μέχρι να αναρρώσει πλήρως από τα τραύματά του στο κεφάλι και άπαντες πλέον εκφράζουν την αισιοδοξία τους ότι το παιδάκισύντομα θα επιστρέψει στο σπίτι και το σχολείο του.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.