Ο Αντώνης Πιτσιλός επανεξελέγη πρόεδρος της Ναυτιλιακής Λέσχης Χίων
Τα μέλη, χιακής καταγωγής απασχολούνται επαγγελματικά με τη ναυτιλία είτε ως στελέχη ναυτιλιακών εταιρειών είτε ως ελεύθεροι επαγγελματίες, καλύπτοντας όλο το φάσμα των ειδικοτήτων του χώρου
Την περασμένη εβδομάδα πραγματοποιήθηκε η Τακτική Γενική Συνέλευση της Ναυτιλιακής Λέσχης Χίων και διεξήχθησαν εκλογές για την ανάδειξη του Νέου Διοικητικού Συμβουλίου.
Εγκρίθηκαν τα πεπραγμένα της Διοίκησης του απερχόμενου Διοικητικού Συμβουλίου καθώς και ο Οικονομικός Απολογισμός 2023.
Κατόπιν διεξήχθησαν οι Αρχαιρεσίες για την ανάδειξη του νέου Δ.Σ. Σύμφωνα με τα αποτελέσματα των Αρχαιρεσιών της 27/03/2024 συγκροτήθηκε το νέο Διοικητικό Συμβούλιο της Ναυτιλιακής Λέσχης Χίων ως εξής:
Κλείσιμο
Η Χίος, το 5ο μεγαλύτερο νησί της Ελλάδας είναι ο «βράχος» που ελέγχει το 11% του παγκόσμιου εμπορικού στόλου.