Τραγωδία στα Τέμπη: Τα συγκινητικά τραγούδια από το Σύνολο Λαϊκής Μουσικής στο Μουσικό Σχολείο Λιβαδειάς
Δεκαπέντε μαθητές και μαθήτριες τίμησαν με τον δικό τους τρόπο την μνήμη των 57 θυμάτων του σιδηροδρομικού δυστύχηματος
Με το δικό του τρόπο τίμησε το Σύνολο Λαϊκής Μουσικής από το Μουσικό ΣχολείοΛιβαδειάςτον έναν χρόνο από την τραγωδία με τους 57 νεκρούς στη σύγκρουση των τρένων στα Τέμπη.
Οι μαθητές του σχολείου υπό την επιμέλεια και την ενορχήστρωση του καθηγητή Ανδρέα Πουλέτσου παρουσίασαν δύο ξεχωριστά τραγούδια για να τιμήσουν τα αδικοχαμένα θύματα του σιδηροδρομικού δυστύχηματος.
Το πρώτο τραγούδι ήταν το «Τα τρένα που 'φύγαν» του Σταύρου Ξαρχάκου και το δεύτερο το «Πάρε όταν φτάσεις» σε στίχους-μουσική του πυροσβέστη Ιωάννη Λογοθέτη.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.