Με τριπλ-νταμπλ γιόρτασε ο Αντετοκούνμπο το βραβείο του παίχτη του μήνα στην Ανατολή

Πραγματοποιώντας ακόμη μια ηγετική εμφάνιση ο Γιάννης Αντετοκούνμπο οδήγησε τους Μπακς σε νίκη επί των Χόρνετς με 89-79 και γιόρτασε με αυτόν τον τρόπο την είσοδο της ομάδας του στα play offs

«Τριπλός» ο Γιάννης Αντετοκούμπο και νίκη για Μπακς. Ο Έλληνας άσος έκανε τριπλ-νταμπλ στο εντός έδρας 89-79 της ομάδας του Μιλγουόκι επί των Χόρνετς, έχοντας δέκα πόντους, 11 ριμπάουντ (όλα αμυντικά), 10 ασίστ, μια τάπα και τέσσερα λάθη σε 36 λεπτά.

Στο ημίχρονο ο Giannis βραβεύτηκε για την ανάδειξή του ως παίκτη του μήνα Μαρτίου στην της Ανατολικής Περιφέρειας και αποθεώθηκε από τον κόσμο.

Ο Μονρό είχε 16 πόντους, όπως και ο Σνελ, ενώ οι Μίντλετον-Τέρι σημείωσαν από 15. Τρομερή τέταρτη περίοδο έκαναν οι γηπεδούχοι και με επιμέρους σκορ 28-13, έφθασαν στη νίκη. Ο Κιντ-Γκιλχριστ έβαλε 13 για τους ηττημένους και από 12 Γκράχαμ και Λαμπ.