Μεγάλη νίκη του Παναιτωλικού επί του ΠΑΟΚ στην Τούμπα

Ένας μέτριος ΠΑΟΚ γνώρισε επώδυνη ήττα με σκορ 2-1 κι έχασε έδαφος στην μάχη του τίτλου

Σοκ στην Τούμπα με τον Παναιτωλικό στις καθυστερήσεις του αγώνα να παίρνει την νίκη με τον Άλβες και τον ΠΑΟΚ να χάνει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας. Ο «δικέφαλος» που ήταν κακός στο πρώτο βρέθηκε πίσω στο σκορ από το ξεκίνημα του αγώνα με τον Βραζιλιάνο επιθετικό. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι βελτιώθηκαν και ισοφάρισαν με τον Μακ, όμως στο τέλος η ομάδα του Αγρινίου πανηγύρισε ένα μεγάλο τρίποντο. Πλέον ο ΠΑΟΚ έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει τον Ολυμπιακό.

MAN OF THE MATCH: Ο Άλβες δεν είχε σκοράρει σε όλο το πρωτάθλημα! Σε 16 ματς ήταν... άκαπνος. Όμως στην Τούμπα έβαλε 2 γκολ! Μάλιστα στο 94’ πέτυχε το γκολ της νίκης για τον Παναιτωλικό δίνοντας ένα μεγάλο τρίποντο στην ομάδα του.

ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΡΙΚΟΣ: Ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο ήταν κακός. Δεν είχε πλάνο στον αγωνιστικό χώρο, με πολλά προβλήματα στην πρώτη φάση. Μετά το γκολ οι γηπεδούχοι κυριευτήκαν με άγχος, αλλά και πίεση για να μπορέσουν να γυρίσουν το παιχνίδι

ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ: Ο Ιτάνζ ήταν ο καλύτερος παίκτης του ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο. Ο Καμερουνέζος εκτός από το γκολ που δέχθηκε από το σημείο του πέναλτι κράτησε σε δύο τρεις ευκαιρίες την ομάδα μέσα στην διεκδίκηση του παιχνιδιού