PROTOTHEMA

Πολιτική

Εκτιμά ότι τα τρία κόμματα θα στηρίξουν μέχρι τέλους την κυβέρνηση

Π. Καψής: "Δεν υπάρχει εναλλακτική λύση"

Π. Καψής: "Δεν υπάρχει εναλλακτική λύση"
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Instagram
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

 "Δεν τίθεται θέμα ανασχηματισμού" σημείωσε ο κ. Καψής υποστηρίζοντας ότι "αυτή τη στιγμή η κυβέρνηση προχωρά πολύ σοβαρά"....

"Δεν υπάρχει εναλλακτική λύση αυτή τη στιγμή" επισήμανε ο υπουργός Επικρατείας Παντελής Καψής υπερασπιζόμενος την ακολουθούμενη οικονομική πολιτική. Μιλώντας στην πρωινή εκπομπή του Mega, ο κυβερνητικός εκπρόσωπος προειδοποίησε ότι "αν χάσουμε τον έλεγχο θα πάμε σε καταστάσεις πολύ πιο σοβαρές"
 
"Δεν τίθεται θέμα ανασχηματισμού" σημείωσε ο κ. Καψής υποστηρίζοντας ότι "αυτή τη στιγμή η κυβέρνηση προχωρά πολύ σοβαρά". Στο ερώτημα αν το κυβερνητικό σχήμα θα παραμείνει αρραγές, ο κυβερνητικός εκπρόσωπος εξέφρασε την πεποίθησή του ότι "και τα τρία κόμματα θα στηρίξουν μέχρι τέλους αυτή την κυβέρνηση".
 
Αναφερόμενος στις συνομιλίες για την ανταλλαγή των ομολόγων του ελληνικού δημοσίου, δηλαδή το λεγόμενο PSI, χαρακτήρισε τη διαπραγμάτευση πολύ δύσκολη.
Κάνουμε "αγώνα δρόμου για τη δανειακή σύμβαση και μετά μαραθώνιο για να πάρει μπροστά η πραγματική οικονομία", είπε ο κ. Καψής διευκρινίζοντας ότι πριν απ' όλα "έχουμε μπροστά μας τη νέα δανειακή σύμβαση και το πρόγραμμα που θα μας δεσμεύεσει για την επόμενη τριετία". 

ΜΑΝΤΩ26/01/201221:27

 Αλήθεια κύριε Καψή μιας και είστε υπέρ των περικοπών γενικώς, μήπως μπορείτε να μου πείτε γιατί η κυβέρνηση Παπαδήμου είναι η κυβέρνηση των 50 και όχι των 11 όπως στην Ιταλία? Αλήθεια κύριε Καψή όλοι εσείς εκεί στη βουλή τι έχετε κόψει από τους μισθούς σας και τι έχετε κόψει από τους συνταξιοδοτημένους πλέον βουλευτές και υπουργούς? Τι έχετε κόψει από τα εξτραδάκια που παίρνετε χρόνια τώρα εις βάρος του ελληνικού λαού? Γιατί έχετε πέσει σαν αρπακτικά στην εύκολη λεία των μισθωτών και συνταξιούχων αντί να κάνετε ένα ντου στους μεγαλογιατρούς βλέπε Ιασώ General και άλλους πολλούς που δρουν ανενόχλητοι και αφορολόγητοι εις βάρος μας? Τι γίνεται κύριε Καψή χτυπάτε μόνο ότι βρίσκεται μπροστά στο οπτικό σας πεδίο? Το ψάξιμο και το πόθεν έσχες είναι δύσκολο έργο όταν θίγει φιλαράκια και γνωστούς? Τι έγινε κύριε Καψή πόσοι από όλους εσάς πλήρωσε το χαράτσι των ακινήτων που έχει? Αλλά κόβετε το ρεύμα από ανθρώπους που δεν έχουν ? εάν εμένα πάντως μου το κόψουν θα σας φέρω τον λογαριασμό. Γιατί δεν λέει μακροχρόνια (3 χρόνια) άνεργη και χωρίς ρεύμα, δεν λέει καθόλου.Ας έχετε λοιπόν όλοι κατά νου, ότι η σιωπή κάνει πολύ θόρυβο και αυτό είναι που πρέπει να σας τρομάζει.

Απάντηση
ΜΑΧΑΩΝ10/01/201213:28

Ρέ παιδιά, μήν βασανίζετε τό μυαλό σας,μέ έπιχειρηματολογίες,προκειμένου νά πείσετε ΗΛΙΘΙΟΥΣ.Οί "ανθρωποι είναι Γκά-γκά. Άπόδειξις ;;;  Νά, μία πρόχειρη. Πρό ήμερών (γύρω στίς 20-30 ήμέρες) ,τό Γάλα Βλάχας (έλαφρύ) είχε άπ` "εξω τήν Έλληνική Σημαία, καί καταγεγραμμένα "οτιτό Γάλα "ηταν Έλληνικής παραγωγής καί Έλληνικής Συσκευασίας, στήν Ήμαθεία. Γύρω στίς 10 ήμέρες (πρίν) ή Έλληνική Σημαία ΔΕΝ ύπήρχε καί ΝΑΙ μέν,ή Συσκευασία "ηταν Έλληνική καί στήν Ήμαθεία,άλλά τό Γάλλα "ηταν ΓΑΛΛΙΚΟ.ΣΗΜΕΡΑ-ΣΗΜΕΡΑ..τό -ΙΔΙΟ- κουτί, είχε συσκευασθεί στήν Ήμαθεία,άλλά τό Γάλα είναι...ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ καί μέ Σφραγίδα μάλιστα. Διαμαρτυρήθηκα, στήν έταιρεία καί μού άπήντησαν "οτι, ..ΔΕΝ ύπάρχει Γάλα ...ΕΛΛΗΝΙΚΟ...γιατί ρέ παιδιά ;;; Μπάς καί ...ψόφησαν τά ...αίγοπρόβατά μας, "η, μήπως οί ...Άγελάδες μας ;;;.."η, μπάς καί ξέχασαν νά πάνε οί Γιδοβυζάχτρες," η, οί Άγελαδοβυζάχτρες ;;; Γι` αύτό ΣΚΟΥΖΩ συνέχεια..ΑΥΤΟΙ-ΔΕΝ- ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ-ΠΟΤΕ- νά κοιτάξουν τό Συμφέρον τών Έλλήνων καί τής Έλλάδας μας.Τούς φθάνει μόνον νά είναι......ΑΣΠΡΟ καί κατά πώς ίσχυρίζονται....Πιό(δήθεν) ΦΤΗΝΟ....(πού "εφθανε γιά τούς "Ελληνες ΠΡΟ ένός μηνός,...άλλά ΔΕΝ φθάνει ΤΩΡΑ)...ΑΥΤΗΝ τήν ΦΤΗΝΕΙΑ...πού τήν νοιώθουμε στό ΠΕΤΣΙ μας, ΟΛΟΙ-ΣΗΜΕΡΑ...Γι` αύτό σάς λέω.."ΧΛΕΥΑΣΜΟΣ & ΑΠΑΞΙΑ " στούς ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ, γιά τήν φτήνεια, πού μάς προσφέρουν...Τήν ζούμε καθημερινά, στό πορτοφόλι μας, τήν ύγιεία μας, τήν μαθητεία μας καί δέν συμμαζεύεται...Άκούς έκεί ..."Ασπρο καί φτηνό νά` ναι καί ΑΣ είναι "ο,τι Νά `ναι......Ε Υ Γ Ε σας τσακάλια μου...ε ύ γ ε ...καί ΦΤΟΥ ,γιά νά μήν σάς ματιάσω...

Απάντηση
καρουζογιαννης10/01/201205:45

  ωραια μας τα λες κ. καψη. μα πως να μην χαθει ο ελεγχος οταν η κυβερνηση απαρτιζετε απο 50 τοσα κοκορια που το καθενα κακαριζει προσβλεποντας στο προσωπικο του πολιυικο συμφερον? η ιτα λια με τοα 90.000.οοο τοσα κατοικους και με βουλη 220 βουλευτων ο Προντι εκανε κυβερνηση με 12 υπουργους.οι διλοι μας ειναι κορακια. το μονο τυς ενδιαφερον ειναι το προσωπικο συμφερον και τιποτα αλλο.πως θα τολμησουν να βγουν στις εκλογες κα ι να ζητησουν την ψηφο μας? αλλα να μου πεις εχουν ντροπη αυτοι? ας τους δειξει ο λαος με οπιο τροπο μπορει την αποδοκιμασια του. Ενας πρωην φανατικος μα ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΡΟΔΟΜΕΝΟς ΠΑσοκτσης

Απάντηση
γιαγκος09/01/201222:52

να πατε στον αγυριστο ουλοι σας

Απάντηση
ΜΑΧΑΩΝ09/01/201213:21

 Καλώς τον μας καί "ας "αργησε.Καλώς τον μας,τό χαρακτηριστικό παράδειγμα,τής ...ΜΗ προσλήψεως νέων ύπαλλήλων, άπό τό...ΠΑ.ΣΟ.Κ. "Ωστε "ετσι "Ε;;; .."ωστε ΔΕΝ ύπάρχει "αλλη λύσις, παρά μόνον έκείνα,πού σκέφθηκαν καί ύλοποιούν ,οί ...ΑΧΡΗΣΤΟΙ πού μάς όδήγησαν μέχρις έδώ.Αύτοί οί ΙΔΙΟΙ -ΑΧΡΗΣΤΟΙ, ..."εχουν "ομως τήν δυνατότητα νά έξετάζουν καί έναλλακτικές λύσεις..."αλλων.Βρέ " ΤΙ " "αλλο θ`άκούσουν τ` αύτάκια μας καί θά δούν τά ματάκια μας ...άκόμα.

Απάντηση
Αηδιασμενος09/01/201212:43

 Φυσικα και δεν υπαρχει αλλη λυση για εσας προκειμενου να σωσετε τα προνομια σας παραδιδοντας τη χωρα και τους πολιτες ανευ ορων ως συγχρονοι τσολακογλου. Φυσικα και για εμας δεν υπαρχει αλλη λυση απο το να σας δικασουμε για ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ.

Απάντηση