PROTOTHEMA

Ελλάδα

Ο διάσημος σκύλος των διαδηλώσεων

Δεν γλύτωσε ούτε ο "Λουκάνικος" από τα ΜΑΤ

Δεν γλύτωσε ούτε ο "Λουκάνικος" από τα ΜΑΤ

Δέχεται ένα ύπουλο χτύπημα από άνδρα που είναι επιφορτισμένος με την τήρηση της τάξης...

Ήταν τόση η μανία των δυνάμεων των ΜΑΤ χθες, που δεν γλίτωσε ούτε ο γνωστός σε όλους μας, Λουκάνικος, ο διάσημος πλέον σκύλος των διαδηλώσεων.

Όπως φαίνεται καθαρά στη φωτογραφία,  ο "Λουκάνικος" δέχεται ένα ύπουλο χτύπημα από άνδρα που είναι επιφορτισμένος με την τήρηση της τάξης.

Είναι αξιοσημείωτο, ότι ο συγκεκριμένος σκύλος, έχει δηλώσει «παρών» σε όλες τις διαδηλώσεις των τελευταίων ετών στο κέντρο της πρωτεύουσας και το μόνο που κάνει είναι να γαβγίζει, αφού δεν έχει καν δείξει δόντια σε άνθρωπο.

Συμπληρώστε το email σας για να λαμβάνετε όλη την έκτακτη επικαιρότητα πρώτοι!
Ακολουθήστε μας στα

μιτσος21/02/201506:36

μυρτω δεν εχει αξια η ζωη??για ολους??η βια εχει αξια?

Απάντηση
Μαρία14/12/201119:56

Δεν μου κανει καμια εντυπωση αυτη η κτηνωδης συμπεριφορα των ΜΑΤ! Λες και δεν εχουμε δει να κανουν τα ιδια και πολυ χειροτερα σε ανθρωπους και παιδια? Απλα θεωρω οτι οι συγκεκριμενοι ''ανθρωποι'' ειναι για πολυ ξυλο! Γενικα θεωρω οσους κακομεταχειριζονται παιδια και ζωα τα χειροτερα οντα του πλανητη. Και αυτη ακριβως ειναι η αποψη μου για τα οργανα της ταξης.Τα οποια οπως εχω δει τελευταια συμπεριφερονται το ιδιο σε ολες τις χωρες. Στην Αμερικη προσφατως ενα ''οργανο'' εκτελεσε εν ψυχρω ενα σκυλο. Αλλα βεβαια αυτο ειναι ησσονος σημασιας θεμα! Γιατι ''και τι εγινε? ζωο ηταν στο κατω κατω''! Στο Βελγιο τραυματισαν σοβαρα εφηβα παιδια και ενα διχρονο παιδακι! Αυτος ειναι ο πολιτισμος μας λοιπον. Οι συγκεκριμενοι κυριοι οπως φαινεται, δε σεβονται ουτε τη φυση, ουτε την ανθρωπινη ζωη! Απορω λοιπον με κατι οντα σαν αυτους, που μπορουν να απλωνουν χερι και να χτυπανε εναν ανθρωπο ελαφρα τη καρδια και να σκοτωνουν ενα ζωο με την ιδια ευκολια. Σε τετοιες συμπεριφορες δε βλεπω καμια δικαιολογια και καμια αηδια του τυπου " δε φαινεται ολοκληρη η φωτογραφια'' ή '' το καθηκον τους εκτελουν'' δε με πειθει! Οσο για το αν ο ματατζης (που ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ με το χαρακτηρισμο ''ανθρωπος'' που καποιοι του αποδιδουν) κλωτσαει ή οχι το σκυλο, το μονο που εχω να πω ειναι πως αν ειχατε την παραμικρη ιδεα απο ζωα θα καταλαβαινατε οτι ΟΝΤΩΣ κλωτσαει το σκυλο.Ξερετε τα ζωα οπου βρουν χαδια καθονται, δεν τρεχουν με τη ραχη σηκωμενη! Αλλα μαλλον δεν εχετε χαίδεψει ποτε ζωο.. Ειναι ''ησσονος σημασιας''! Οσο γι'αυτους που συμπονουν και δικαιολογουν τους ''καημενους και αδικημενους'' ματατζηδες που ειναι θυματα της κοινωνικης κατακραυγης, ειλικρινα ΛΥΠΑΜΑΙ! Πρωτα εσας και μετα τα παιδια σας που θα μεγαλωσουν με τα ιδια σκατα στα κεφαλια σας. Και συγγνωμη για τη ''βια του λογου μου'', αλλα ως Ελληνιδα εχω ακομα φιλοτιμο και δεν μπορω να ωραιοποιω για να σερβιρω σε περυτιλιγμα τις προσβολες μου! Ουτε μπορω να επικροτω το καθε καθικι που ξεφτιλιζει τη δημοκρατια και τους ειρηνικους αγωνες του λαου!

Απάντηση
Μυρτώ06/10/201115:58

Απάντηση στον συμπαθέστατο κύριο Λάμπρο. Το ότι ο συνάδελφος δημοσιογράφως ασχολήθηκε με τον Λουκάνικο εσάς σας φαίνεται ήσσονος σημασίας θέμα. Δυο πράγματα έχω να σας πω 1. Ενας από τους λόγους που έχουμε τα χάλια αυτά ως χώρα είναι γιατί μπερδέψαμε τις αξίες της ζωής. Από τα απλά και καθημερινά πράγματα ξεκινάει ο πολιτισμός μιας χώρας. Οταν λοιπόν κλοτσάς ένα αδέσποτο χωρίς λόγο είσαι απολίτιστος. Πώς θα συνεισφέρεις στην πρόοδο της χώρας όταν είσαι απολίτιστος; 2. Αγαπητέ Λάμπρο μάλλον δεν διαβάζεις ξένες εφημερίδες. Θα σου το συνιστούσα γιατί ενημερώνεσαι σφαιρικά. Για τον Λουκάνικο έχουν γράψει-και μάλιστα στο εξώφυλλο-οι μεγαλύτερες και πιο σοβαρές εφημερίδες διεθνώς. Τα ζητήματα των ζώων και γενικά της οικολογίας απασχολούν πλέον τα μεγάλα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης καθημερινά. Δεν μπορεί να σε νοιάζει- για παράδειγμα-η δικαιοσύνη και να αδιαφορείς για κάποιον που χτυπάει έναν γέρο, ένα ζώο ή πετάει τα σκουπίδια του στο δρόμο. Είναι αλληλένδετα.

Απάντηση