Μπακς-Γκρίζλις 110-103: Υποκλίθηκε στον εντυπωσιακό Γιάννη και το Μέμφις!

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έδωσε το show (27 πόντοι, 9 ριμπάουντ, 7 ασίστ) του κόντρα στους Γκρίζλις και επέτρεψε στους Μπακς να πάρουν τη νίκη με 110-103

Συνεχίζει τις παραστάσεις του στο ΝΒΑ ο Γιάννης Αντετοκούνμπο. Ο Έλληνας φόργουορντ ήταν απολαυστικός κόντρα στους Γκρίζλις με 27 πόντους, 9 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 μπλοκ και 2 κλεψίματα, οδηγώντας στη νίκη τους Μπακς. Πλέον το Μιλγουόκι βρίσκεται στο 7-6.

Τα ελάφια δεν πτοήθηκαν από το 36-26 των Γκρίζλις στην δεύτερη περίοδο, απάντησαν με 24-12 στο τρίτο δωδεκάλεπτο, μπαίνοντας μπροστά στο σκορ με 77-84.

Στο τελευταιό δεκάλεπτο οι «αρκούδες» μπήκαν φουριόζες, έτρεξαν ένα 7-0 σερί και ισοφάρισαν σε 84-84. Όμως οι γηπεδούχοι πήραν καλύτερες αποφάσεις και με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Greek Freak έφτασαν στην επικράτηση.

Εκτός του Γιάννη, σπουδαίο ματς έκανε ο Χένσον με 17 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Μίντλετον με 17 πόντους και 4/5 τρίποντα και ο Μπλέντσο με 15 πόντους και 7 ριμπάουντ και 4 ασίστ

Για το Μέμφις ο Έβανς είχε 27 πόντους και 6 ριμπάουντ.