Football League: Τα Τρίκαλα νίκησαν τη Λαμία και η κορυφή πήρε φωτιά

Οι Θεσσαλοί επικράτησαν με 1-0 κι έτσι ο Άρης πλησίασε στους τρεις βαθμούς από την πρώτη θέση – Αύριο ολοκληρώνεται η 22η αγωνιστική με την αναμέτρηση Αγροτικός Αστέρας – Απόλλωνας

Τα Τρίκαλα πέτυχαν την 6η συνεχόμενη νίκη τους στη Stoiximan.gr Football League, επικρατώντας με 1-0 της Λαμίας κι αυτό το αποτέλεσμα το πανηγύρισε πιο πολύ απ’ όλους ο Άρης καθώς μετά τη δική του εύκολη νίκη με 4-0 επί του Πανελευσινιακού απέχει πλέον τρεις βαθμούς από την πρώτη  θέση.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας απώλεια για την ομάδα της Φθιώτιδας και πλέον το πρωτάθλημα πήρε φωτιά με τον Απόλλωνα (που ισοβαθμεί με την Λαμία στην κορυφή) να αγωνίζεται αύριο στην έδρα του Αγροτικού Αστέρα).

Το μοναδικό γκολ στο ντέρμπι των Τρικάλων πέτυχε ο Γιαννιτσάνης με πέναλτι στο 3’, με τη Λαμία να ζητά πέναλτι στο 57' όταν το σουτ του Βασιλόγιαννη φάνηκε να βρίσκει το χέρι του Λεάντρο.

Την ίδια ώρα ο Άρης μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο ξέσπασε στην επανάληψη πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ εις βάρος της Ελευσίνας, ενώ ο ΟΦΗ με ‘ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πήρε την εκτός έδρας νίκη στο τοπικό ντέρμπι με τα Χανιά.