Ολυμπιακός: Τρί-καλα στην επίθεση, Τρί-κακα στην άμυνα

Από το πρώτο δεκάλεπτο σκεφτόταν το Μιλάνο ο Ολυμπιακός! Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν δυνατά, αλλά στη συνέχεια έδωσαν… δικαιώματα στα Τρίκαλα, επικρατώντας με 105-87

Καλός στην επίθεση, πολύ κακός στην άμυνα ο Ολυμπιακός!

Το δυναμικό ξεκίνημα στην πρώτη περίοδο δεν συνεχίστηκε ποτέ και με την άμυνα να ήταν… απούσα στις τρεις επόμενες, οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν 105-87 τα μαχητικά Τρίκαλα, ενόψει του δύσκολου παιχνιδιού στο Μιλάνο κόντρα στην Αρμάνι!

Άλλο ένα τρομερό παιχνίδι για τον Βασίλη Σπανούλη, ο οποίος ήταν ο κορυφαίος για τους Πειραιώτες με 25 πόντους και 8 ασίστ, με τον Γιώργο Πρίντεζη να προσθέτει άλλους 22 και τον Ματ Λοτζέσκι να σταματά στους 17 πόντους.

Από την ομάδα του Κώστα Φλεβαράκη ξεχώρισαν οι Ίνγκραμ και Τσούπκοβιτς με 15 πόντους ο καθένας, με τον Χάρις να τελειώνει το ματς με 14.