Δακρυγόνα και διακοπή στο θεσσαλικό ντέρμπι Λάρισα-Ολυμπιακός Βόλου

Δέκα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα - Οπαδοί των βυσσινί κινήθηκαν απειλητικά προς τους Βολιώτες οπαδούς

Δέκα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα της ΑΕΛ με τον Ολυμπιακό Βόλου, τα επεισόδια στις εξέδρες και η χρήση χημικών ανάγκασαν τον διαιτητή Παναγιωτόπουλο να διακόψει το ματς!

Ως εκείνο το σημείο οι «ερυθρόλευκοι» προηγούνταν με 0-1, όμως οι γηπεδούχοι είχαν πολλά παράπονα από την διαιτησία καθώς θεωρούν πως στο 0-0 λανθασμένα ακυρώθηκε ως οφσάιντ το γκολ του Μπόγιοβιτς! Στην συνέχεια υπήρξε ένταση μεγάλη και στην εξέδρα, όπου οι οπαδοί της Λάρισας κινούνταν απειλητικά προς τους φιλοξενούμενους. Η αστυνομία έκανε χρήση χημικών, η ατμόσφαιρα έγινε αποπνικτική και μοιραία ήρθε η διακοπή!