Ο διεθνής μπακ-χαφ αναμένεται να κληθεί από τη διοίκηση του Ολυμπιακού για να ανανεώσει πρόωρα το συμβόλαιό του

Μέχρι το 2021 υπέγραψε την περασμένη εβδομάδα ο Παπ Αμπού Σισέ, ο οποίος έγινε ο πρώτος παίκτης που επέκτεινε πρόωρα το συμβόλαιό του με τον Ολυμπιακό.

Ο επόμενος, όπως γράφει σήμερα το «Φως των Σπορ», είναι ο Κώστας Τσιμίκας.

Ο νεαρός μπακ-χαφ πραγματοποιεί μία πολύ καλή σεζόν, μία χρονιά μετά τις πολύ καλές εμφανίσεις του με τη Βίλεμ, και η διοίκηση του συλλόγου αναμένεται να τον επιβραβεύσει.

Το συμβόλαιο του 22χρονου οπισθοφύλακα, ο οποίος μοιράζεται στα ίσα με τον Λεονάρντο Κούτρη τη θέση στο αριστερό άκρο της άμυνας, λήγει το 2020 και η υπόθεση αναμένεται να τελειώσει άμεσα.

Πηγή: sport-fm.gr

Ο ατσαλωμένος Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ έχασε στις λεπτομέρειες μια πολύ μεγάλη ευκαιρία για break στη Μαδρίτη, επιβεβαιώνοντας πως θα είναι σκληρό καρύδι για τη Ρεάλ. Το ποτήρι που είναι μισογεμάτο κι όχι μισοάδειο, τα διαιτητικά κριτήρια, η… κακή επανάληψη και η δεύτερη ευκαιρία που είναι μπροστά του.

giannis_antetokounmpo_eurohoops_2

Συνολικά 24,157,304 δολάρια! Τόσα προβλέπει το συμβόλαιο του Γιάννη Αντετοκούνμπο για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019, με το Forbes να τοποθετεί τον “Greek Freak” στην κορυφή της λίστας με τους πιο κακοπληρωμένους παίκτες του ΝΒΑ.