Η Daily Mail ζητά «συγγνώμη» από τον Βαγγέλη Μαρινάκη

mari

Το βρετανικό Μέσο είχε αναφέρει ότι ο ισχυρός άνδρας του Ολυμπιακού εισέβαλε στα αποδυτήρια των διαιτητών, στην ανάπαυλα της αναμέτρησης με την Μπέρνλι, για τα προκριματικά του Europa League

«Συγγνώμη» στον Βαγγέλη Μαρινάκη για το άρθρο που δημοσίευσε στις 25 Αυγούστου, σύμμφωνα με το οποίο ο ισχυρός άνδρας της ΠΑΕ Ολυμπιακός είχε εισβάλει στα αποδυτήρια των διαιτητών κατά την ανάπαυλα της αναμέτρησης με την Μπέρνλι, στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Europa League.

Το βρετανικό Μέσο ανακάλεσε το δημμοσίευμα, το οποίο χαρακτήρισε «λανθασμένο» και απολογήθηκε στον Βαγγέλη Μαρινάκη για «κάθε ζημιά που προκάλεσε».

Ακολουθεί η απολογητική δημοσίευση της Daily Mail:

daily

Ο Βόσνιος φόρ έβαλε δύο και σέρβιρε ακόμα ένα, έφτασε τα πέντε φετινά στην Ευρώπη και οδήγησε τους Τζαλορόσι στην 1η θέση με το 3-0 επί της ΤΣΣΚΑ Μόσχας. Δοκάρι ο Μανωλάς.

hofe_lyon_23102018

Ματσάρα στο Ζίνσχαϊμ, όπου η Λυών έκανε την ανατροπή, προηγήθηκε με 3-2, αλλά είδε την Χόφενχαϊμ να ισοφαρίζει στο τέλος σε 3-3 και να γλιτώνει την ήττα.

15403259463707_660x0

Επειτα από πέντε αγώνες χωρίς χαρά, οι Μαδριλένοι πήραν το τρίποντο, αλλά στο 2-1 επί της Πζλεν αποδοκιμάστηκαν από το κοινό τους και είδαν τον Μαρσέλο να φεύγει τραυματίας πριν το ντέρμπι με την Μπάρτσα

ajax-01

Ο Αγιαξ είχε φάσεις κόντρα στην Μπενφίκα, την οποία κρατούσε όρθια ο Βλαχοδήμος, όμως οι Ολλανδοί με γκολ στο 93' πήραν τεράστια νίκη (1-0)

juve-0

Ο Ντιμπάλα με ένα γκολ στο 17' επέτρεψε στην Γιουβέντους να φύγει με το διπλό στην επιστροφή του Ρονάλντο στο «Ολντ ΤΡάφορντ» - Στις καθυστερήσεις ο Άγιαξ λύγισε την Μπενφίκα, αγχωτική νίκη της Ρεάλ επί της Πλζεν

juve0

Το γκολ του Πάουλο Ντιμπάλα από το 17' ήταν αρκετό για να περάσει νικηφόρα η Γιουβέντους από το «Όλντ Τράφορντ» με τον Ρονάλντο να κερδίζει ξανά στην επιστροφή του την Γιουνάιτεντ - Στις καθυστερήσεις ο Άγιαξ νίκησε με 1-0 την Μπενφίκα - Στα υπόλοιπα που ξεκίνησα στις 22:00:  Σαχτάρ-Σίτι 0-3, Χόφενχαϊμ-Λιόν 3-3, Ρεάλ-Πλζεν 2-1, Ρόμα-ΤΣΣΚΑ Μ. 3-0