Μουντομπάσκετ: Είδαν κι έπαθαν οι Αμερικανοί με τους Βραζιλιάνους!

Οι ΗΠΑ δεν διαθέτουν άτρωτη ομάδα και οι Βραζιλιάνοι τους το απέδειξαν. Η Αμερική νίκησε με 70-68, ωστόσο η Βραζιλία αρχικά έχασε την ευκαιρία να πάρει το παιχνίδι και εν συνεχεία να το στείλει στην παράταση.

Με το σκορ στο 70-68 και στα 3’’ πριν από το τέλος, ο Μαρσέλο Χουέρτας επιχείρησε μπάσιμο τράβηξε το σώμα του πίσω, πήρε το φάουλ και η μπάλα μπήκε και βγήκε...

Με τον Καράμπελα να ξεκινά την αντεπίθεση και τον Μπέντιλ να συνεχίζει, το Περιστέρι νίκησε 74-64 τον Ήφαιστο και με 2-1 προκρίθηκε στους «4» της Basket League, όπου με πλεονέκτημα έδρας θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟ!

Fey-Aja1

Το ντέρμπι της Ολλανδίας ανάμεσα στους μικρούς του Άγιαξ και της Φέγενοορντ δεν ολοκληρώθηκε ποτέ, λόγω μεγάλης έντασης στην κερκίδα ανάμεσα σε οπαδούς του «Αίαντα» και μελών των οικογενειών των φιλοξενούμενων

4812598

Ένας αρχηγικός Σάκοτα πήρε από το… χέρι την –προβληματική στην άμυνα- ΑΕΚ, την οδήγησε στη νίκη (88-75) επί του αξιόμαχου Χολαργού και στην πρόκριση στα ημιτελικά της Basket League που την περιμένει ο Προμηθέας