Μουντομπάσκετ: Είδαν κι έπαθαν οι Αμερικανοί με τους Βραζιλιάνους!

Οι ΗΠΑ δεν διαθέτουν άτρωτη ομάδα και οι Βραζιλιάνοι τους το απέδειξαν. Η Αμερική νίκησε με 70-68, ωστόσο η Βραζιλία αρχικά έχασε την ευκαιρία να πάρει το παιχνίδι και εν συνεχεία να το στείλει στην παράταση.

Με το σκορ στο 70-68 και στα 3’’ πριν από το τέλος, ο Μαρσέλο Χουέρτας επιχείρησε μπάσιμο τράβηξε το σώμα του πίσω, πήρε το φάουλ και η μπάλα μπήκε και βγήκε...

Σε ποιο βαθμό επηρεάζει η χρήση των social media την απόδοση των αθλητών; Πώς επηρεάζονται τα στατιστικά ενός παίκτη όταν το προηγούμενο βράδυ έχει… ξενυχτήσει στο twitter; Μία έρευνα του “Stony Brook University” έδωσε τις απαντήσεις…

stef_cari

Η άποψη του Στεφ Κάρι πως ο άνθρωπος δεν έχει “πατήσει” στη Σελήνη άφησε έκπληκτο αρκετό κόσμο και φυσικά τους υπεύθυνους της NASA που έσπευσαν να πάρουν θέση.

1
396a242f-giannis_antetokounmpo-625x375

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αποτελεί τον ηγέτη των Μιλγουόκι Μπακς και αυτό αποδεικνύεται και από τα ματς που έχει αγωνιστεί αυτά τα 6 χρόνια της παρουσίας του στο NBA, αλλά και από την θέληση του να αγωνίζεται συνεχώς.