Μουντομπάσκετ: Είδαν κι έπαθαν οι Αμερικανοί με τους Βραζιλιάνους!

Οι ΗΠΑ δεν διαθέτουν άτρωτη ομάδα και οι Βραζιλιάνοι τους το απέδειξαν. Η Αμερική νίκησε με 70-68, ωστόσο η Βραζιλία αρχικά έχασε την ευκαιρία να πάρει το παιχνίδι και εν συνεχεία να το στείλει στην παράταση.

Με το σκορ στο 70-68 και στα 3’’ πριν από το τέλος, ο Μαρσέλο Χουέρτας επιχείρησε μπάσιμο τράβηξε το σώμα του πίσω, πήρε το φάουλ και η μπάλα μπήκε και βγήκε...

Λίγες ημέρες απομένουν για την έναρξη της αγωνιστικής περιόδου στο ΝΒΑ αφού στις 17 Οκτωβρίου οι 30 ομάδες του “μαγικού κόσμου” ξεκινούν το ταξίδι τους με στόχο την κατάκτηση του δαχτυλιδιού!