Κρέσιτς: «Δύσκολη η κλήρωση»

Δύσκολη είναι η κλήρωση του ΠΑΟΚ, όπως δήλωσε ο Ντάριο Κρέσιτς στη «SportDay». «Πιστεύω ότι δεν πρέπει να βάζουμε μακροπρόθεσμους στόχους...

Δύσκολη είναι η κλήρωση του ΠΑΟΚ, όπως δήλωσε ο Ντάριο Κρέσιτς στη «SportDay». «Πιστεύω ότι δεν πρέπει να βάζουμε μακροπρόθεσμους στόχους. Ενα ένα τα παιχνίδια. Οσον αφορά την κλήρωση είναι δύσκολη», τόνισε ο Κροάτης τερματοφύλακας. «Αισθάνομαι πως έχω πολλά περισσότερα να δώσω στον ΠΑΟΚ», πρόσθεσε.

Διαβάστε περισσότερα στο

Η Γκενκ πιστοποίησε ότι ήταν η καλύτερη ομάδα του 9ου ομίλου - Το «διπλό» που χρειαζόταν η Μάλμε στην Τουρκία για να προκριθεί το πήρε απέναντι στην Μπεσίκτας (1-0) και θα συνεχίσει - Πίσω από την Ντιναμό Κιέβου στον 11ο όμιλο τερμάτισε η Ρεν, η οποία με το εντός έδρας 2-0 επί της Αστάνα, εξασφάλισε το «εισιτήριο» για τους «32»

osfp_milan_arthro3

Ο Ολυμπιακός με τον Σισέ πήρε το προβάδισμα στο 60' και στο 70' με απίστευτο όσο και τυχερό γκολ του Γκιγιέρμε πέτυχε το 2-0 - Στο 71'  ο Ζαπάτα με κεφαλιά μείωσε σε 2-1 και στο 81' ο Φορτούνης με πέναλτι πέτυχε το 3-1 και μ' αυτό το σκορ ο Ολυμπιακός πήρε την πρόκριση  στους «32» του Europa League

31
bate_paok_3

Aποτυχία... made in Τούμπα! Ο ΠΑΟΚ έχασε και το 3ο ματς στο γήπεδο του, διασύρθηκε με 3-1 από την ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ κι αφού... απαξίωσε κι αντιμετώπισε χωρίς σοβαρότητα την διοργάνωση, πήρε ό,τι του άξιζε: την τελευταία θέση στον όμιλο του Europa League!

15
paok04

Ο τραγικός ΠΑΟΚ διασύρθηκε στο πρώτο ημίχρονο καθώς η ΜΠΑΤΕ προηγήθηκε με 0-3  - Ο Δικέφαλος απλά μείωσε στο Β' ημίχρονο γνωρίζοντας όμως έναν σοκαριστικό αποκλεισμό από την επόμενη φάση του Europa League