Η Σούπερ Λίγκα ανατέλλει!

Το πρωτάθλημα που λατρεύουμε, το πρωτάθλημα που μισούμε. Το πρωτάθλημα που βρίσκει πάντα ένα λόγο, συνήθως όχι αγωνιστικό για να …συναρπάζει...

Το καλοκαίρι που τελειώνει ήταν το πιο «γεμάτο» των τελευταίων χρόνων για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Με διοικητικές εξελίξεις, με αγωνιστικές υποχρεώσεις από πολύ νωρίς και με ένταση και επεισόδια ακόμα και από τα φιλικά, η σεζόν για τη Σούπερ Λίγκα μοιάζει σαν να μην τελείωσε ποτέ.

Aποτυχία... made in Τούμπα! Ο ΠΑΟΚ έχασε και το 3ο ματς στο γήπεδο του, διασύρθηκε με 3-1 από την ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ κι αφού... απαξίωσε κι αντιμετώπισε χωρίς σοβαρότητα την διοργάνωση, πήρε ό,τι του άξιζε: την τελευταία θέση στον όμιλο του Europa League!

10
paok04

Ο τραγικός ΠΑΟΚ διασύρθηκε στο πρώτο ημίχρονο καθώς η ΜΠΑΤΕ προηγήθηκε με 0-3  - Ο Δικέφαλος απλά μείωσε στο Β' ημίχρονο γνωρίζοντας όμως έναν σοκαριστικό αποκλεισμό από την επόμενη φάση του Europa League