Παναιτωλικός - Ολυμπιακός: 1- 1

Ο Ολυμπιακός δεν διπλασίασε τις νίκες του στο πρωτάθλημα. Ο Παναιτωλικός του έβαλε και φέτος δύσκολα με αποτέλεσμα την ισοπαλία 1-1 και τους πρώτους χαμένους βαθμούς των ερυθρολεύκων στη Σούπερ Λίγκα

Δεν μπόρεσε ο Ολυμπιακός να συνεχίσει με νίκη και στη δεύτερη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Οι ερυθρόλευκοι δυσκολεύτηκαν αρκετά από τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο με αποτέλεσμα την ισοπαλία 1-1 και τους πρώτους χαμένους βαθμούς τους στο πρωτάθλημα.

Προβλημάτισε στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ο οποίος δεν έβρισκε χώρο να αναπτυχθεί απέναντι στον εξαιρετικά στημένο Παναιτωλικό.

Ο Κασάμι άνοιξε το σκορ στο 48ο λεπτό λίγο μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο. Ο Κούσας στο 79ο λεπτό με κεφαλιά μετά από κόρνερ, με την άμυνα του Ολυμπιακού να αδρανεί, διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Με δέκα παίκτες οι ερυθρόλευκοι από το 82ο λεπτό με τον Εντινγκά να αποχωρεί τραυματίας μετά από άτσαλη πτώση στον χορτάρι. Νωρίτερα οι πρωταθλητές είχαν χάσει και τον Μανιάτη ο οποίος είχε τραυματιστεί στον αστράγαλο.