Μπακς - Πέισερς 109-94: Δεν είχαν Γιάννη, αλλά είχαν Λίλαρντ

Με τον Ντέμιαν Λίλαρντ σε τρομερή κατάσταση, οι Μιλγουόκι Μπακς ξεπέρασαν την απουσία του Γιάννη Αντετοκούνμπο και μπήκαν με το δεξί στη σειρά κόντρα στους Πέισερς

lilard
Μπορεί ο Γιάννης Αντετοκούνμπο να ήταν απών από το πρώτο παιχνίδι των Μιλγουόκι Μπακς στα φετινά play off με αντίπαλο τους Ιντιάνα Πέισερς, ήταν, όμως, παρών ο Ντέιμιαν Λίλαρντ ο οποίος με μια εκπληκτική εμφάνιση υπέγραψε τη νίκη 109-94 και το 1-0 για τα «ελάφια» στη σειρά του πρώτου γύρου.

Milwaukee Bucks vs Indiana Pacers Full Game 1 Highlights - April 21, 2024 | 2024 NBA Playoffs

Ο Λίλαρντ ήταν καυτός στο πρώτο ημίχρονο πετυχαίνοντας συνολικά 35 πόντους για να δώσει το σύνθημα της νίκης στους συμπαίκτες του.

Ο σούπερ σταρ των Μπακς χρειάστηκε, μάλιστα, μόλις 19 λεπτά για να γράψει 35 πόντους στα πρώτα 24 λεπτά της αναμέτρησης με 5/9 δίποντα, 6/10 τρίποντα και 7/7 βολές.

Damian Lillard GOES OFF for 35 POINTS in 1st HALF of Game 1 vs Pacers 😱

Μετά τον Λίλαρντ τη σκυτάλη για το Μιλγουόκι πήραν Κρις Μίντλετον και Μπόμπι Πόρτις οι οποί κλείδωσαν τη νίκη μαζί με τους Μαλίκ Μπίσλι και Πατ Μπέβερλι.

Τα δωδεκάλεπτα: 30-21, 69-42, 83-71, 109-94

Μπακς - Πέισερς 1-0
Game 1: Μπακς - Πέισερς 109-94
Game 2: Μπακς - Πέισερς (24/4 - 03:30)
Game 3: Πέισερς - Μπακς (27/4 - 00:30)
Game 4: Πέισερς - Μπακς (29/4 - 02:00)
Game 5: Μπακς - Πέισερς (01/05 - αν χρειαστεί)
Game 6: Πέισερς - Μπακς (03/05 - αν χρειαστεί)
Game 7: Μπακς - Πέισερς (05/05 - αν χρειαστεί)

Αποχώρησε οικειοθελώς από το Survivor ο Αλέξης Παππάς, ζήτησε και βγήκε στον τάκο ο Περπατάρης - Δείτε βίντεο

Κορυφή η ΑΕΚ στο +1 από τον ΠΑΟ πριν το μεταξύ τους ντέρμπι στη Νέα Φιλαδέλφεια - Υπέταξε τον ΠΑΟΚ ο ΟΣΦΠ - Δείτε τα 11 γκολ